Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı

Hem mobil hem de sosyal oyunlarıyla tanınan Zynga, Diablo serisinden tanınan Max Schaefer’in kurduğu ve Torchlight III’ün geliştiricisi olarak bilinen Echtra Games’i satın aldı. Satın alma, Zynga’nın PC ve konsol oyunlarına yapmayı planladığı genişleme sırasında geldi.

Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın alarak birçok platforma odaklanacak

Echtra Games tarafından yapılan açıklamada, halihazırda Zynga bünyesinde bulunan NaturalMotion stüdyosunun geliştirdiği ve çapraz platform mekaniğine sahip RPG oyununa katkıda bulunulacak. Öte yandan satın alma işlemini bir parçası olarak Zynga, Echtra’nın tescilli platformlar arası geliştirme araçlarına ve teknolojisine sahip olacak.

Anlaşmayla ilgili Zynga cephesinden CEO Frank Gibeau yaptığı açıklamada “Max ve Echtra Games’teki ekibi, şimdiye kadar yaratılmış en efsanevi oyun özelliklerinden bazılarından sorumludur. Ayrıca aksiyon RPG türü ve platformlar arası geliştirme konusunda uzmanlar.  Echtra Games ekibini Zynga ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz. Bu satın alma, ikonik lisanlarımızı ve markalarımızı mobilden bilgisayarlara ve konsollara doğru büyütmede etkili olacak. Zynga’nın toplam adreslenebilir pazarını da geliştirmekte yardım edecek” ifadelerini kullandı.

Schaefer de Zynga’ya katılmaktan memnun olduklarını belirterek, “Zynga’nın platformlar arası oyun vizyonunu paylaşıyoruz ve engin deneyimimizle yeteneklerini bu çabaya uyarlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Anlaşmanın şartlarıyla ilgili detaylar paylaşılmazken, stüdyonun yakın zamanda Nintendo Switch ve mobil cihazlar için ücretsiz oynanabilen Star Wars oyunu Star Wars: Hunters için büyük bir gelişme olacağı belirtiliyor.

Diablo serisini yaratan stüdyo olan Blizzard North’un kurucularından olan Schaefer, daha sonrasında Torchlight’ı ve devam oyunlarını geliştiren stüdyo olan Runic Games’i kurmak için Blizzard’dan ayrıldı. Sonrasında Echtra’ya geçiş yapan usta isim, Ekim 2020’de PC için Torchlight III’ü piyasaya sürdü.

Kaynak: GameSpot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı için yorumda bulun

    Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı için ilk yorumu yapabilirsin.