YouTube tüm videolarda reklam göstermeye başlayacak

YouTube, 1 Haziran’dan itibaren YouTube İş Ortağı Programı‘nda olmayan veya para kazanma özelliği açık olmayan kanalların videolarına reklam yerleştireceğini açıkladı. Aynı zamanda, bu kanal sahiplerine de belli kriterleri gerçekleştirmeden, herhangi bir ödeme yapılmayacak.

Ayrıca Bkz. “WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir”

Ortaklık programına üye olmayanlara ödeme yapılmayacak

Önceden, reklamlar yalnızca ortaklık programına üye kanalların videolarına yerleştiriliyordu. Bunlar da popüler blog yazarları ve içerik oluşturucularıydı. Son 12 ayda binden az abonesi olan ve toplam 4000 saat izlenme süresine sahip kullanıcılar bu programa üye olamıyorlar. Programa üye olanlar ise bu reklam gelirlerinden pay alıyorlar.

YouTube, Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım 2020‘de genel olarak tüm videolardan para kazanma testlerini başlatmıştı. Bu uygulama artık tüm dünyadaki kullanıcılara yayılacak. Ek olarak, reklamlardan kazanç elde eden kanal sahiplerinin de vergi beyannamelerini Google Adsense portalına göndermeleri gerektiğine göre kurallar yürürlüğe girecek.

https://support.google.com/youtube/answer/10090902?hl=en#zippy=%2Cwhy-did-you-change-the-terms-of-service%2Cwhat-are-the-main-changes%2Chow-will-this-affect-my-ypp-monetization%2Cdoes-this-have-to-do-with-the-european-union-copyright-directive-or-gdpr%2Cwhat-does-this-mean-for-my-privacy-or-data

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YouTube tüm videolarda reklam göstermeye başlayacak için yorumda bulun

    YouTube tüm videolarda reklam göstermeye başlayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube tüm videolarda reklam göstermeye başlayacak için ilk yorumu yapabilirsin.