Yeni nesil Xbox’lara iki katı FPS desteği

En büyük konsol üreticilerinden biri olan Microsoft, son nesil konsolları olan Xbox Series X ve S için bir takım yenilikler düşünüyor. Geriye uyumluluğu ve standart FPS başarısı ile popüler olan Xbox konsollar, yakın zamanda Microsoft tarafından gelen bir güncelleme ile çok daha kaliteli bir hale gelebilir.

Milyonlarca satışı gerçekleştirilen yeni nesil konsollara uzun bir süredir yenilikler beklenmekteyken Microsoft, önemli bir adım atarak oyuncuların yüzünü güldürecek bir haber verdi.

Xbox’da 120 FPS oyun oynamak mümkün mü?

Microsoft, mevcut oyunların daha iyi çalışmasını sağlamak için tasarlanmış en yeni Xbox Series X ve Series S konsolları için yeni bir FPS Boost özelliği başlatıyor. Microsoft daha önce de son çıkan Xbox konsolları için geriye dönük uyumlulukla kare hızlarını iyileştirmeye odaklanmış olsa da, FPS Boost, geliştiricilerin herhangi bir çalışma yapmasına gerek kalmadan eski oyunları iyileştirmek için özel olarak tasarlanmış bir yazılım. Bazı oyunların FPS’lerini 2 katına çıkaracağını, geriye dönük bir çok oynun ise 4 katına kadar bir yükseliş gösterebileceği belirtiliyor.

FPS Boost’u destekleyen ilk oyunlar Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 ve Watch Dogs 2 gibi oldukça popüler ve kaliteli oyunlar olarak karşımıza çıkıyor.Yeni gelecek bu güncellemenin oyundan oyuna değişiklik gösterebileceğinin altını çizen Xbox’ta kıdemli bir program yöneticisi olan Paul Eng, “Bu sadece bir başlangıç, ilerleyen günlerde FPS Boost ile ilgili pek çok duyuru yapacağız.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni nesil Xbox’lara iki katı FPS desteği için yorumda bulun

    Yeni nesil Xbox’lara iki katı FPS desteği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni nesil Xbox’lara iki katı FPS desteği için ilk yorumu yapabilirsin.