Yeni iPhone’ları bekleyenleri üzecek iddia

Apple, iPad Pro’dan Macbook modellerine kadar birçok cihazında USB-C’ye geçiş yapmış olsa da, halen iPhone’larda Lightning bağlantısından vazgeçmedi. Kullanıcılar iPhone 13 ile USB-C portuna geçiş yapılmasını beklerken, Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre şirketin beklentileri karşılamama ihtimali yüksek.

Apple denildiğinde ilk akla gelen analistlerden Ming-Chi Kuo‘nun yeni raporuna göre USB-C’ye geçiş yapma fikri ortadan kalkmış olabilir. Birkaç sebebi olduğu söyleniyor: Apple’ın Lightning bağlantısına daha fazla güvendiği belirtiliyor.

Yeni iPhone USB-C portuna sahip olacak mı?

Su geçirmezlik seviyesinin düşük olması Apple’ın USB-C’yi tercih etme istememe sebepleri arasında yer aldığı belirtiliyor. Tabi halen netleşmiş bir karar yok. Apple geçtiğimiz Ekim ayında iPhone 12 serisiyle birlikte Magsafe teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji kablosuz bir şarj sisteminin temelini atıyor. Ming-Chi Kuo’ya göre şirket MFI programıyla Magsafe teknolojisini entegre edebilir.

Kuo’ya göre bu yeni sistem, iPhone’ların şu anki durumuna göre yeterli değil. Kuo, şu anki süreçte iPhone’larda kullanılan Lightning bağlantısı bir müddet daha göreceğimizi söylüyor. Gelecek zaman içerisinde Apple’ın şarj konusunda ne yapacağı iPhone modellerinin o anki durumuna göre belirlenecek.

Şirket, en yeni iPad modellerinden birisi olan Air 2020’de güç butonuna Touch ID sensörü entegre etti. Ming-Chi Kuo’dan, bu teknolojinin iPhone’larda yer alıp almayacağı konusunda bir açıklama geldi. Kuo’nun raporuna göre Apple’ın bu yeni sistemi iPhone modellerinde ne zaman kullanacağı bilinmiyor. Ek olarak Bloomberg, geçtiğimiz günlerde Apple’ın ekrana gömülü parmak izi sensörü incelemeye başladığı haberini yaptı. Bloomberg tarafından yapılan haber de Kuo’nun düşüncelerini onaylar nitelikte.

Kuo’nun yayınladığı rapor, gelecekteki iPhone modellerinin nasıl olacağıyla alakalı genel olarak bilgi veriyor. Kuo’ya göre ilerleyen yıllarda daha küçük çentikli iPhone modelleriyle karşılaşacağız. Ek olarak Apple, kamera konusunda da kullanıcılarını şaşırtmak istiyor. Şu anki bilgilere göre 2022 yılında delikli kamera tasarımının kullanıldığı bir iPhone modeli göreceğiz. Aynı zamanda, son yılların trendi haline gelen katlanabilir ekranlı telefon furyasına Apple’ın 2023 yılında 8 inçlik bir modelle katılacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni iPhone’ları bekleyenleri üzecek iddia için yorumda bulun

    Yeni iPhone’ları bekleyenleri üzecek iddia için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni iPhone’ları bekleyenleri üzecek iddia için ilk yorumu yapabilirsin.