Yeni Diablo II’de 20 yıl önceki kayıtlar çalışacak

Diablo II’nin remaster sürümü olan Diablo II: Resurrected, oyunculara güzel bir sürpriz sunuyor. Orijinal versiyonuna sadık kalacağı bildirilen oyun 20 yıllık kayıt dosyalarını çalıştıracak. Böylelikle oyuncular 20 yıl önce kaldıkları yerden devam edecek.

Diablo II: Resurrected 20 yıl önceki kayıt dosyalarını açacak

2000 yılında piyasaya sürülen Diablo II, oyuncular tarafından oldukça sevilip benimsendi. Oyuna olan ilgilinin farkında olan Blizzard da bir remaster sürümü üzerinde çalıştıklarını ve orijinaline sadık kalacaklarını duyurdu. IGN Middile East tarafından oyunu geliştiren ekiple yapılan röportaj, orijinal oyuna ne kadar sağlık olunacağını ortaya koydu.

Buna göre oyuncular, 2000 yılında piyasaya sürülen Diablo II’nin kayıt dosyalarını remaster sürümünün içine atıp oynayabilecek. Konuyla ilgili konuşan yapımcı Matthew Cederquist, IGN’e verdiği demeçte “Evet, onları saklayın. Geliştirici ekip bunun şimdiye kadar oyunda bulunan en iyi özellik olduğunu söylüyor” ifadelerini kullandı

Kayıt dosyalarını remastered oyunda kullanmak hiç kuşkusuz orijinal oyunun hayran kitlesi için inanılmaz bir deneyim olacak. Tüm ilerlemelerin aktarılması sıfırdan başlamak zorunda kalmayı önlemenin yanında oyunun PC ve konsolda çapraz kaydetme yeteneklerini ortaya koyacak. Öyle ki bu gelişme kayıt dosyalarını Nintendo’ya bile yükleyebileceksiniz anlamına geliyor.

Blizzard, Polygon’a verdiği demeçte de oyunun yeniden bir yapım olmadığını söylemişti. Rod Fergusson, konuyla ilgili “Tersine mühendislik yapmıyoruz. Onu yeniden inşa etmiyoruz ve Diablo II gibi görünmesine ve ses çıkarmasını sağlamaya çalışmıyoruz. Amacımız remastered sürümü 20 yıl önce oynadığınız Diablo II gibi oynamanızı sağlamak” dedi.

Oyunun YouTube’da yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni Diablo II’de 20 yıl önceki kayıtlar çalışacak için yorumda bulun

    Yeni Diablo II’de 20 yıl önceki kayıtlar çalışacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Diablo II’de 20 yıl önceki kayıtlar çalışacak için ilk yorumu yapabilirsin.