Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı

MWC Şangay etkinliği bugün resmen başladı ve Oppo, yuvarlanabilir akıllı telefon X 2021 modeliyle birlikte tam kablosuz Air Charging teknolojisini tanıttı.

Geçen ayın sonlarına doğru gerçekleştirilen Xiaomi etkinliğinde gördüğümüz Mi Air Charge teknolojisine böylece ilk rakip gelmiş oldu.

Oppo X 2021 yuvarlanabilir telefon ve Air Charging ortaya çıktı

2020 yılının Nisan ayında FreeVOOC benzeri hava şarj teknolojisini duyuran Oppo, bu teknoloji ile 10 metre içinde 5-10W’lık sabit şarj gücüne ulaşma özelliği ile ön plana çıkmıştı.

Bugün ortaya çıkan Air Charger teknolojisinin çalışma prensibi tam olarak açıklanmasa da geçen yıl duyurulan teknolojinin yeni özelliklerle donatılmış sürümü olacağı ön görülüyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/video_2021-02-23_13-46-39.mp4

30 saniyelik videoda ortaya çıkan detaylarda Oppo X 2021‘in yan tarafından dikey bir hareketle telefon ekranının genişlediği görülüyor. Ekranı genişleyen telefon havaya kaldırıldığında da şarj olmaya devam ediyor.

Xiaomi’nin tanıttığı Mi Air Charge teknolojisinde de hava şarjı üzerinde bulunan yerleşik işaret antenleri, birkaç metreye kadar uzaktaki alıcılara sahip uyumlu telefonlara 5 W’a kadar şarj sağlayan tam kablosuz şarj sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı için yorumda bulun

    Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.