Xiaomi, Samsung Galaxy A80 gibi dönebilen kameralı bir akıllı telefon çıkarabilir

Pekin merkezli Xiaomi Mobile Software’ın 30 Kasım 2020’de dönebilen kamera mekanizmasına sahip bir akıllı telefon tasarımı için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi (CNIPA), cihazın görüntülerini içeren bazı belgeler yayınladı.

İlginizi Çekebilir Xiaomi beş açılır ön kameraya sahip telefon tasarladı Ayrıca Bkz. “Leica ile Huawei arasındaki iş birliği sona eriyor: Yeni aday Xiaomi”

Patent görselleri ilk bakışda ekranında delik veya çentik olmayan sıradan bir akıllı telefonu gösteriyor. Ancak buradaki ilgi çekici detay cihazın hem ana hem de ön kamera görevi görebilen dönebilen kamera mekanizması ile donatılmış olması.

Samsung da benzer bir teknoloji kullandı

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy A80 modeli de buna benzer bir tasarımla piyasaya sürülmüştü. Ne yazık ki akıllı telefon türünün tek örneği olarak kaldı. Görünüşe bakılırsa Güney Koreli şirket üretimi çok maliyetli olduğu için eski bilindik tasarıma geri döndü.

Görüntüler üç sensörlü bir kamera sistemini gösteriyor. Akıllı telefonun alt kısmında SIM kart yuvası, USB-C bağlantı noktası ve hoparlör var. Elbette ki şu an için bir patent başvurusundan bahsettiğimizi unutmamak gerekir. Xiaomi’nin bu fikri hayata geçireceğine dair bir garanti yok.

https://nl.letsgodigital.org/smartphones/xiaomi-camera-smartphone/

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, Samsung Galaxy A80 gibi dönebilen kameralı bir akıllı telefon çıkarabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi, Samsung Galaxy A80 gibi dönebilen kameralı bir akıllı telefon çıkarabilir için yorumda bulun

    Xiaomi, Samsung Galaxy A80 gibi dönebilen kameralı bir akıllı telefon çıkarabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi, Samsung Galaxy A80 gibi dönebilen kameralı bir akıllı telefon çıkarabilir için ilk yorumu yapabilirsin.