Xiaomi Mi 10S performans testinde görüldü

Xiaomi Mi 10 ailesine yeni bir üyenin katılacağı geçtiğimiz ay ortaya çıktı. TENAA gibi sertifikasyon platformlarında gördüğümüz telefonun adı ise beklentilere göre ‘Mi 10S’ olacak. Xiaomi Mi 10S Geekbench testinde dikkatleri üzerine çekti.

Diğer yandan Mi 10S özellikleri hakkında daha önce bazı bilgiler vardı. Ancak performans testiyle birlikte yeni detaylar da gün yüzüne çıktı.

Snapdragon 870’li Xiaomi Mi 10S için Geekbench skoru da belli oldu

Mi 10S’nin performans testinden aldığı sonuç Mi 10’un temel modelini geride bıraktı. 10S; tek çekirdekte 1.021, çoklu çekirdekte ise 3.443 puan almayı başardı. Diğer yandan Mi 10 ise aynı testten; tek çekirdekte 914, çoklu çekirdekte 3.388 skorunu almıştı.

Xiaomi Mi 10S Geekbench skorunun yanı sıra bazı özellikleri de gün yüzüne çıktı. Mi 10S’nin ekranı 6.67 inç büyüklüğünde olacak. Telefonun 90 Hz tazeleme hızına ve AMOLED panele sahip olacağı yönünde sızıntılar da var. Ancak cihazın çözünürlük değeri hakkında henüz bilgi yok.

Diğer yandan donanım tarafında da Mi 10S’nin dikkat çeken özellikleri var. Cihazın kalbinde Snapdragon 870 işlemcisi yer alacak. 5G desteğine sahip işlemci, ARM’ın Cortex-A77‘sini temel alıyor ve Kryo 585 çekirdeklerini kullanıyor. Adreno 650 grafik işlemcisi de bu işlemci ile karşımıza tekrar çıkarken işlemci frekansına yönelik bir açıklama yer almıyor.

Telefonun pil kapasitesi ise 4.680 mAh olacak. Aynı zaman cihaz 33W hızlı şarj desteğiyle tüketici karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi Mi 10S performans testinde görüldü için yorumda bulun

    Xiaomi Mi 10S performans testinde görüldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi Mi 10S performans testinde görüldü için ilk yorumu yapabilirsin.