Xiaomi, Apple ve Samsung’u geçme planlarını açıkladı: Hedef 2023

Xiaomi‘deki iki kilit kişi, aynı anda şirketin dünyanın en büyük akıllı telefon tedarikçisi olma planlarını duyurdu. Ayrıca bu hedefin çok yakında gerçekleşmesi planlanıyor.

Ayrıca Bkz. “iPhone 12 kutusuna şarj cihazı koymayan Apple dava edildi: Ücretsiz şarj cihazı verecek” İlginizi Çekebilir 2021’in ikinci yarısında en az 5 ekran altı kameralı telefon çıkacak: Peki hangi modeller?

Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Redmi markasının başkanı Liu Weibing şirketin bu büyük planlarından bahsetti. Ona göre, şirket sadece Apple’ı değil, Samsung’u da atlayarak dünyanın bir numaralı akıllı telefon tedarikçisi olmayı planlıyor ve bunun 2023 gibi erken bir zamanda olabileceğine inanıyor.

Yıl sonuna doğru Apple’ı geçeceğiz

İlginç bir şekilde, Xiaomi başkanı Lei Jun, ekip için daha mütevazı görevler belirliyor. Liu Weibing, şirket CEO’sunun konuya yaklaşımını şu şekilde değerlendirdi: “Bay Lei Jun, Xiaomi’nin cep telefonu işinin üç ila beş yıl içinde dünyanın zirvesine ulaşmasını istese de, Samsung’u geçmeyi ve 2023’e kadar bir numara olmayı umuyoruz.

Xiaomi şu anda tüm akıllı telefon üreticileri arasında üçüncü sırada yer alıyor. Liu Weibing, bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda Apple‘ı geçerek zirveye çıkacaklarından emin. Bir sonraki kilometre taşı, Samsung‘a karşı kazanılan zafer olacak.

Araştırma şirketi Canalys’e göre 2021’in ilk çeyreğinde Güney Koreli şirket %22 pazar payı ile liderliğini sürdürdü, onu %15 ile Apple ve %14 ile Xiaomi izledi. Çinli şirketin büyüme oranının %62 olduğunu ve satışlardaki yavaşlamanın henüz fark edilmediğini dikkate almak önemli. Bunlara ek olarak Xiaomi, Rusya, İspanya, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Litvanya, Malezya, Hindistan, Nepal, Myanmar ve Kolombiya gibi birçok ülkede ilk sıraya tırmandı. Şirket Avrupa’da ikinci sırada yer alıyor.

https://news.mydrivers.com/1/759/759048.htm

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, Apple ve Samsung’u geçme planlarını açıkladı: Hedef 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi, Apple ve Samsung’u geçme planlarını açıkladı: Hedef 2023 için yorumda bulun

    Xiaomi, Apple ve Samsung’u geçme planlarını açıkladı: Hedef 2023 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi, Apple ve Samsung’u geçme planlarını açıkladı: Hedef 2023 için ilk yorumu yapabilirsin.