Xiaomi, akıllı telefonların şarj hızını ikiye katlayacak bir teknoloji geliştiriyor

Xiaomi’nin akıllı telefonların şarj sürecini hızlandıracak “paralel şarj” teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Çinli şirketin bu girişimi, yakın gelecekte pil şarj hızında önemli bir artış yaşanabileceğine işaret ediyor.

İlginizi Çekebilir Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun pil kapasitesi ortaya çıktı Ayrıca Bkz. “OnePlus akıllı TV’ler yakında Avrupa’ya geliyor”

Söz konusu bilgi mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station tarafından paylaşıldı. Çinli duyumcu Xiaomi’nin şarj hızını iki kat artıracak paralel şarj teknolojisini geliştirmekle meşgul olduğunu söyledi.

Çift hücreli pil detayı

Xiaomi’nin yeni şarj teknolojisi, çift hücreli pil tasarımına sahip akıllı telefonlarda kullanılabilecek gibi görünüyor. Zira paralel şarjın -isminden de anlaşılabileceği üzere- aynı anda iki bataryanın şarj edilmesine olanak sağlayacağı düşünülüyor. Ancak şu anda konuyla ilgili hiç detay yok.

Xiaomi’yi akıllı telefon pil teknolojisinin öncülerinden biri olarak tanıyoruz. Çinli dev kablolu ve kablosuz platformlarda yüksek şarj hızları sunan ilk şirketler arasındaydı. Dolayısı ile markanın bu yönde bir teknoloji geliştirmesi kimseyi şaşırtmamalı.

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-s-parallel-charging-technology-could-let-you-charge-your-smartphone-battery-at-up-to-200W.539827.0.html

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, akıllı telefonların şarj hızını ikiye katlayacak bir teknoloji geliştiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi, akıllı telefonların şarj hızını ikiye katlayacak bir teknoloji geliştiriyor için yorumda bulun

    Xiaomi, akıllı telefonların şarj hızını ikiye katlayacak bir teknoloji geliştiriyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi, akıllı telefonların şarj hızını ikiye katlayacak bir teknoloji geliştiriyor için ilk yorumu yapabilirsin.