Windows 10 sürüm 21H1 güncellemesi yayınlandı

Microsoft geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Windows 10 için ilk büyük güncellemesini piyasaya sürdü. Windows 10 sürüm 21H1 yapısını duyuran Microsoft, büyük ve önemli özellikler dışında performansa dayalı bir güncelleme olduğunu açıkladı.

Şu an için beta kullanıcılarının test edebildiği Windows 10 21H1 sürümü, yakın zamanda testlerin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılara dağıtılacak.

Windows 10 21H1 güncellemesi yayınlandı

Microsoft tarafından açıklanan güncelleme notlarına göre 21H1 sürümü önceki sürümde olduğu gibi hızlı güncelleme deneyimi sunuyor. Bu sayede güncelleme tarafında bekleme en aza iniyor.

Büyük bir değişim içermeyen 21H1 güncellemesi, performans ve güvenlik konusunda geliştirmeler içeriyor. Microsoft tarafından açıklanan yenilikler ise şu şekilde:

– Oturum açmak için şifre ve PIN kodlarının alternatifi konumunda olan Windows Hello özelliği artık çoklu kamera desteğine sahip. Bu sayede yüz tanıma ile oturum açan kullanıcılar ister dahili ister harici kameralarını kullanabilecek.

Windows Defender Uygulama Güvenliği modülü daha optimize hale getirildi ve performans artışı sağlandı.

– Windows Yönetim Araçları içerisinde bulunan Grup İlkesi Hizmeti, uzaktan çalışmada kullanılan uygulamaları daha fazla destekleyecek.

Bugünden itibaren Windows Insider Program üyesi olan kullanıcılar Windows 10 21H1 sürümünü indirip test edebilecek. Güncelleme testlerin ardından herkes için sunulacak.

Windows 10 21H1 güncellemesini şimdiden kullanmak istiyorsanız Windows ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik menüsü altından Windows Insider Programı‘na kayıt olup güncelleştirmeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10 sürüm 21H1 güncellemesi yayınlandı için yorumda bulun

    Windows 10 sürüm 21H1 güncellemesi yayınlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 sürüm 21H1 güncellemesi yayınlandı için ilk yorumu yapabilirsin.