WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir

WhatsApp’ın 15 Mayıs 2021‘de yürürlüğe giren tartışmalı yeni gizlilik politikası, kullanıcıların gizlilik politikasını kabul etmemesi durumunda kişi/sohbet listesine ve uygulamanın birincil ekranına erişim gibi uygulamadaki işlevleri sınırlayacak.

Ayrıca Bkz. “İnternet hızındaki 30 yıllık hızlı büyüme yakında duracak: Peki ama neden?”

Apple henüz konuyla ilgili harekete geçmedi

Kullanıcı kabul etmeyi reddetmeye devam ederse, sonunda aramalara erişimini kaybedecek ve artık bildirim almayacak, bu da uygulamayı pratik olarak kullanışsız hale getirecektir. Bu nedenle, App Store yönergeleri kapsamında (App Store kılavuzu madde: 3.2.2 vi) WhatsApp’ın bu eylemlerine izin verilmiyor. Bu durum da Apple’ın politikalarına göre uygulamanın App Store’dan kaldırılmasına veya geliştirici hesaplarının feshedilmesine neden olabilir.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, şirketin telefon numaranız ve işlem hareketleriniz gibi verileri WhatsApp’ın ana şirketi Facebook ile paylaşmasına olanak tanır. Ancak bu, WhatsApp veya Facebook’un mesajlarınızı uygulamada görüntüleyebileceği veya düzenleyebileceği anlamına gelmez, çünkü tüm konuşmalar uçtan uca şifreleme ile korunuyor.

https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/#unacceptable

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir için yorumda bulun

    WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, App Store’dan kaldırılmasına neden olabilir için ilk yorumu yapabilirsin.