WhatsApp ve Telegram sosyal medyada kavgaya tutuştu

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının bugün itibariyle yürürlüğe giren yeni sözleşmesi oldukça büyük tepkilere neden olmuştu. WhatsApp’a en iyi alternatif durumunda olan Telegram ile sosyal medyada kavga yaşandı.

WhatsApp ve Telegram atışması

Atışma sosyal medyada Telegram’ın paylaştığı bir resim ile başladı. Windows çöp kutusunun evrimini anlatan görselin en sonunda ise WhatsApp çöp kutusuna Facebook’un atıldığı bir ekleme yapılmış. Haliyle cevap gecikmedi.

İlginizi Çekebilir WhatsApp, BiP, Telegram, Signal: Hangi uygulama hangi verileri istiyor? Ayrıca Bkz. “WhatsApp sözleşmesi için süre doldu: Kabul etmezseniz bu özellikleri kullanamayacaksınız!”

WhatsApp verdiği cevapta Telegram’ın varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunmamasını ve bunu da gizli bir şekilde arkadaşlarına fısıldamasını gösteren bir resim kullanmış. Kavga burada bitecek derken bu kez Telegram cevap verdi.

Telegram hem Apple’ın hem Google’ın hem de WhatsApp’ın kendisinin mesajlara ulaşabildiğini anlattığı ve aslında her şeyin bir yalan üzerine kurulduğunu dile getirdiği temsili bir görsel paylaştı. Açıklamaya da kullanıcıların her şeyi çok iyi bildiğini ve açık kaynak projeleri buna göre seçtiğini yazdı.

Sonrasında WhatsApp’tan herhangi bir cevap gelmedi ancak Telegram’ın iddiaları karşısında biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Elbette bu atışmanın çok bir karşılığı yok zira herkes bildiğini okumaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp ve Telegram sosyal medyada kavgaya tutuştu için yorumda bulun

    WhatsApp ve Telegram sosyal medyada kavgaya tutuştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp ve Telegram sosyal medyada kavgaya tutuştu için ilk yorumu yapabilirsin.