WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ilk bakışta Snapchat’i akıllara getirecek şahane bir özellik için kolları sıvadı. Şu anda pek çok kullanıcısının gözünde yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepki çeken platform, kendiyle ilgili kamuoyunda oluşan negatif algıyı yıkmak adına yoğun bir mücadele verirken; aynı zamanda yepyeni özelliklerini de test etmeyi ihmal etmiyor.

WhatsApp kendi kendini imha eden fotoğraflar özelliği getiriyor

WhatsApp uygulaması ile ilgili güvenilir sızıntıları ile tanıdığımız WABetaInfo‘ya göre; kendi kendini yok eden görüntüler test edilmeye başlandı. Uygulama içi ekran fotoğraflarıyla birlikte sızdırılan özellik bizlere ne gibi bir yenilikle karşılaşacağımızın ilk somut ipuçlarını verirken; aynı zamanda işlevselliği konusunda ayrıntı paylaşmaktan da kaçınmadı.

Sızdırılan görüntülere göre WhatsApp, herhangi bir grup konuşması ya da bireysel görüşme içerisinde fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcılara ek seçenekler hazırlıyor. Bu opsiyonların arasında kullanıcılar; paylaşacakları görüntüyü diğer kullanıcıların WhatsApp’tan dışarı aktaramamasını ve sohbetten ayrılır ayrılmaz görüntünün imha edilebilmesini seçme hakkına sahip oluyor.

Farkında olmayanlar için WhatsApp 2020’nin Kasım ayında kendini imha eden mesajlar özelliğini resmen yayınlamıştı. Aynı özellik yakın bir zaman önce Instagram kullanıcıları için de tanımlanırken; şimdi Facebook yazılımcıları bu fonksiyonu daha geniş çaplı kullanmayı amaçlıyor.

Bu doğrultuda fotoğraf ve videolar için de aynı desteğin sunulması için çalışılmakta. Şimdilik söz konusu yeniliğin ne zaman uygulamaya ekleneceği bilinmiyor. Fakat yakın dönemlerde özelliğin resmen kullanıma sunulabileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor için yorumda bulun

    WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp, Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.