WhatsApp geri adım atmıyor: Rekabet Kurumu’nu yalanladı

WhatsApp, yeni sözleşmesini Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde faaliyete geçirecek. Yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar uygulamadaki önemli özellikleri kullanamayacak. Bugün Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada WhatsApp’ın yeni sözleşmeyi Türkiye’de uygulamayacağı ifade edilmişti. WhatsApp yeni bir açıklama yaparak bu açıklamayı yalanladı.

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, “Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz ve herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz” ifadesi kullanıldı. WhatsApp, ülkemizde yeni sözleşmeyi uygulayıp uygulamama hakkında karar almadı.

Ayrıca Bkz. “WhatsApp yeni sözleşmeyi ülkemizde hayata geçirmeyecek”

Rekabet Kurumu ne demişti?

Kurumdan yapılan açıklamada, “WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir.” dendi. WhatsApp’ın yeni açıklamasıyla birlikte bu açıklama geçerliliğini yitirmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp geri adım atmıyor: Rekabet Kurumu’nu yalanladı için yorumda bulun

    WhatsApp geri adım atmıyor: Rekabet Kurumu’nu yalanladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp geri adım atmıyor: Rekabet Kurumu’nu yalanladı için ilk yorumu yapabilirsin.