WhatsApp 12. yaşını Twitter’dan kutladı

Anlık mesajlaşma uygulamalarında yıllardır bir numarada yer alan WhatsApp, her gün 1 milyardan fazla çağırıyı yönettiğini açıklayarak 12. yıl dönümünü kutladı.

WhatsApp‘ın yayınlanmasının üzerinden 12 yıl geçti ve her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. İlk olarak 2009‘un Şubat ayında ortaya çıkan mesajlaşma uygulaması, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

WhatsApp, yıldönümü attığı Tweet ile kutladı

İlk başta, kullanıcıların durumlarını arkadaşları ve aileleri ile paylaşmalarına izin veren uygulama, yavaş yavaş geleneksel sesli ve görüntülü aramaların yerini alarak tam bir mesajlaşma platformuna dönüştü.

Birkaç yıl sonra, kullanıcıların platform üzerinden çıkartma ve gif göndermeleri hatta ödeme yapmaları dahi sağlandı.

WhatsApp 12 yıllık yolculuğunda, revize edilen özellikleriyle birçok eleştiri ve beğeninin hedefi haline geldi. Yine de kullanıcı sayısı muazzam bir şekilde artan uygulama, 12 yılını tamamladığını attığı bir Tweet ile duyurdu. Ayrıca şirket yıl dönümü ile birlikte bazı istatistiklerine dair bilgi de verdi.

Özel bir görsel ile yıl dönümüne dikkat çeken uygulama İki milyardan fazla kullanıcı her ay 100 milyar mesaj göndermek ve her gün bir milyardan fazla çağrıya bağlanmak için WhatsApp’a başvuruyor. Uçtan uca şifreleme ile gizliliğinize bağlıyız ve olmaya devam edeceğiz. Her zaman ve sonsuza dek. Mutlu 12 yıl WhatsApp!” notunu paylaştı.

Ortaya çıkan bilgilere göre son 12 yılda WhatsApp üzerinden 100 milyardan fazla mesaj gönderildi. Facebook‘un sahibi olduğu şirket, ekibin her gün bir milyardan fazla çağrıyı yönettiğini de belirtiyor.

2021‘in başında revize edilen gizlilik politikası nedeniyle kullanıcılar tarafında eleştirilerin odağı haline gelen uygulamanın önümüzdeki yıllarda bu başarısını sürdürüp sürdüremeyeceği ise merak konusu.

12 yıldır hayatımızda olan WhatsApp’ın gelecek yıllarda bu başarısını devam ettirebileceğini düşünüyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp 12. yaşını Twitter’dan kutladı için yorumda bulun

    WhatsApp 12. yaşını Twitter’dan kutladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp 12. yaşını Twitter’dan kutladı için ilk yorumu yapabilirsin.