Vivo iQOO Neo5 tanıtım tarihi kesinleşti

Vivo iQOO Neo5 akıllı telefonun tanıtım tarihi belli oldu. Vivo’nun alt markası iQOO, Weibo hesabından yaptığı paylaşımda, Neo5’i 16 Mart’ta yapacakları lansmanla tanıtacaklarını açıkladı.

Vivo’nun amiral gemisi akıllı telefon pazarına sokacağı iQOO Neo5 beklenenin aksine, Snapdragon 888’e sahip olmayacak; şirket, bu telefonda Snapdragon 870 yonga setine yer verecek. Bunu yapma sebebinin ise maliyetleri düşürmek olduğu tahmin ediliyor.

Vivo iQOO Neo5 modelinin bilinen özellikleri

Vivo iQOO Neo5’in teknik özellikleri henüz kesinleşmiş değil. Fakat şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılar telefonla ilgili birkaç bilgi öğrenmemizi sağladı. Bu bilgilerin başında, 88W kablolu hızlı şarj ve 66W kablosuz hızlı şarj desteği geliyor.

Samsung üretimi bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkması beklenen iQOO Neo5, depolama olarak 8 GB RAM + 128 GB dahili depolama desteklerini bünyesinde barındıracak. Bu arada Vivo’nun iQOO Neo5 modelinde, 3 GB ROM belleğini RAM ile birleştirerek toplamda 11 GB RAM performansı vermesini sağlayacağı özel bir teknoloji kullanacağı da ifade ediliyor.

Birkaç gün evvel yine Weibo’da yapılan bir paylaşımda Vivo iQOO Neo5 kanlı canlı ortaya çıkmıştı. Telefonun sızdırılan görüntüsüne baktığımızda, kutudan Android 11 işletim sistemiyle çıkacağını anlıyoruz. Ayrıca telefon, Vivo’nun OriginOS kullanıcı arayüzüne de bünyesinde bulunduracak; böylelikle kullanıcılar, Android 11’e ek özelleştirme seçeneklerine sahip olacaklar.

Sızan görüntülere baktığımızda, Vivo iQOO Neo5’in çerçevesiz bir tasarımla geleceğini görüyoruz. Segmentine göre oldukça makûl bir çerçeveye sahip bu telefon, çoğu rakibinde görmeye alışık olduğumuz delikli kamera tasarımına da sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Vivo iQOO Neo5 tanıtım tarihi kesinleşti için yorumda bulun

    Vivo iQOO Neo5 tanıtım tarihi kesinleşti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vivo iQOO Neo5 tanıtım tarihi kesinleşti için ilk yorumu yapabilirsin.