Valve’den Linux hamlesi: Steam Link!

Valve, Steam‘i kullanarak evde ve arkadaşlarınızla ücretsiz olarak oyun paylaşma becelerinizi önemli ölçüde artırıyor. Bu değişikliklerden biri olarak, Steam Link uygulamasının Linux sürümünün piyasaya sunuldu. Artık bir yerel ağda Steam Link uygulamasının yüklü olduğu bir cihaza oyun akışı yapılabilecek.

Valve, Steam Link ‘in kapsamını genişletiyor

Yeni Linux sürümü ile artık oyunlar, bir bilgisayardan örneğin bir TV’ye bağlı Linux tabanlı set üstü kutuya aktarılabilecek. Uygulamanın ayrıca Android, iOS ve Raspberry Pi‘de de mevcut olduğunu belirtelim.

Valve ayrıca, bilgisayarınızda internet üzerinden oyun akışı yapmanıza ve böylece arkadaşlarınızla oynamanıza olanak tanıyan Remote Play Together özelliğine de büyük bir güncelleme yaptı.

Geçen hafta, Valve, Steam hesabı olmayan arkadaşlarınızla oyun oynamanıza izin verecek bir yöntem sundu. Ancak bu özellik, bir seferde Steam hesabı olmayan yalnızca bir arkadaşınızla oynamanıza izin veriyor. Şimdi, yine de, bir oyunun desteklediği diğer oyuncu sayısına ve ağınızın bant genişliğine bağlı olarak, Steam hesabı olmadan istediğiniz kadar arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Ancak bu özelliğin şu an için beta aşamasında olduğunu belirtelim. Beta aşamasındaki özelliği denemek isterseniz buradaki adımları izleyebilirsiniz.

Steam Link ‘in Linux sürümünü indirmek için buradan ilgili adrese ulaşabilirsiniz.

Valve’nin evde ve arkadaşlarınızla ücretsiz olarak oyun paylaşma yeteneklerini geliştirmesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Valve’den Linux hamlesi: Steam Link! için yorumda bulun

    Valve’den Linux hamlesi: Steam Link! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valve’den Linux hamlesi: Steam Link! için ilk yorumu yapabilirsin.