Valve, Artifact 2.0’ın geliştirmesini sonlandırdı

Valve tarafından geliştirilen ve Dota kart oyununun yenilenmiş bir versiyonu olan Atifact 2.0’ın geliştirilmesinin durdurulduğu firma tarafından duyuruldu. İlk olarak 2018’de yüksek bir beklentiyle piyasaya sürülen Artifact’ın ardından Mart 2020’de Artifact 2.0 geliştirilmeye başlanmıştı.

Artifact 2.0 artık geliştirilmeyecek

Valve tarafından yapılan açıklamada, “Oyun tarafı hedeflerimizin çoğunu makul ölçüde gerçekleştirmiş ve bundan memnun kalmış olsak da, aktif oyuncu sayılarını şu anda geliştirmeyi haklı kılacak bir düzeye çıkarma konusunda başarı elde edemedik. Bu nedenle, Artifact 2.0 Beta’da geliştirmeyi durdurmak için zor bir karar verdik” ifadeleri kullanıldı.

Oyuncular artık Artifact Classic ya da Artifact Foundry olarak adlandırılan Artifact 2.0 beta sürümünü ücretsiz olarak indirebilecek. Ancak her iki sürümde de başka bir güncelleme yapılmayacak. Valve ayrıca, “Teknik olarak Artifact Foundry  bitmemiş bir ürün olmaya devam ediyor. Ancak eksik olanın çoğu sanatsal parçalar, temel olan oyun burada. Her iki oyun da oynanabilir olmaya devam edecek. Ancak başka oyun göndermeleri planlamıyoruz” dedi.

Artifact Classic’e aşağıdaki değişiklikler yapılacak:

Oyun herkesin oynaması için ücretsiz olacak. Tüm oyuncular her kartı ücretsiz alacak ve paket satın almak ortadan kalkacak. Ücretli oyuncuların mevcut kartları, pazarlanabilir olmaya devam edecek özel Collector’s Edition’a dönüştürülecek. Marketplace entegrasyonu oyundan kaldırılacak. Ücretli eklenti bültenleri kaldırılacak. Oyun için ödeme yapan müşteriler, oynadıkları için Collector’s Edition kartlarının paketlerini kazanmaya devam edecek. Oyunu ücretsiz alan oyunculara bu imkan kapalı olacak.

Artifact Foundry’de ise şu değişiklikler yapılacak:

Oyun herkesin oynaması için ücretsiz olacak ve oyuncular oyunu oynayarak kartlara erişim sağlayacak. Tüm kartlar bu şekilde kazanılacak. Hiçbir kart veya paket satılmayacak ve pazarlanamayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Valve, Artifact 2.0’ın geliştirmesini sonlandırdı için yorumda bulun

    Valve, Artifact 2.0’ın geliştirmesini sonlandırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valve, Artifact 2.0’ın geliştirmesini sonlandırdı için ilk yorumu yapabilirsin.