Valheim, bir başarıya daha imza attı

2 Şubat’ta Steam platformunda erken erişime sunulmasına rağmen 3 milyonu satın almayı geçen Valheim, başka bir başarıya daha imza attı. Oyun, anlık oyuncu sayısını bir ay olmadan 500 bine çıkardı ve Dota 2’yi geride bıraktı. Oyunun tek rakibi ise 1 milyon üzerinde eş zamanlı kullanıcısı bulunan CS:GO oldu.

Valheim eş zamanlı oyuncu sayısında Dota 2’i geçti

GamesRadar’ın haberine göre erken erişimde olan hayatta kalma oyunu Valheim, anlık oyuncu sayısını 500 binin üzerine çıkardı. Bu başarısı oyunun Dota 2‘yi geçerek Steam platformunda en çok eş zamanlı oyuncuya sahip ikinci yapım olmasını sağladı. Henüz erken erişimde olsa da 3 milyon gibi bir satış başarısı gösteren oyunun, maksimum eş zamanı oyuncu sayısı 1,1 milyon olan CS:GO’ya ulaşması da eldeki verilerle mümkün görünüyor.

Öte yandan geliştirici Iron Gate tarafından haberler göre oyun için bir DLC paketi yolda gibi görünüyor. Zira stüdyo, bu haftanın başlarında verdiği röportajda, gelecek paketin özellikleri hakkında bilgi paylaşmış ve erken erişimdeki oyunun yol haritası için fikirler sunmuştu. Yalnızca 5 kişilik bir stüdyo olan Iron Gate’in kurucu ortağı Hentik Tornqvist, Hearth and Home adını verdikleri güncellemeyle ilgili, “Adından da anlaşılacağı üzere evin içerisinde ve çevresinde yapılacak daha fazla yapı parçası ile oyunun inşa yönüne odaklanmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tornqvist ayrıca güncellemenin yemek hazırlama pratiklerine de etki edecek dokunuşlar barındıracağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Valheim, bir başarıya daha imza attı için yorumda bulun

    Valheim, bir başarıya daha imza attı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valheim, bir başarıya daha imza attı için ilk yorumu yapabilirsin.