Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor

Tanınmış mühendis Jane Manchun Wong tarafından tespit edilen yeni bir sızıntıya göre Twitter, kullanıcıların gönderdikleri tweet’leri geri almalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik hayata geçerse, tweet gönderildikten birkaç saniye sonra kullanıcılar tweet’i geri alabilecekler. Bu özellik eğer yanlış bir şey varsa daha sonra değişiklik yapmalarına izin vermek için geliştiriliyor gibi görünüyor.

Tweet’leri yayınlandıktan sonra düzenleme yeteneği yıllarca kullanıcılar tarafından talep edildi ve Twitter, geçmişte birkaç kez bu olasılığı ima etmişti. Ancak yaklaşık bir yıl önce, bu özelliğin gelmeyeceği açıklanmıştı. Şirket, bu tür bir özelliği riskli buluyordu. Riskli, çünkü örneğin bir tweet viral hale gelebilir ve yüzlerce veya binlerce kullanıcı tarafından paylaşılabilir, daha sonra geniş bir kitleye ulaştığında tamamen farklı bir şeye dönüştürülecek şekilde düzenlenebilir.

Geri Al düğmesi

Elbette bu özellik şu anda sadece test aşamasında ve Twitter tarafından nihayetinde sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir bilgi, en azından şu an bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor için yorumda bulun

    Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.