Twitter sesli mesaj dönemini başlatıyor

Sohbet uygulamalarının genelinde sesli mesaj gönderme seçeneği bulunuyor. Bir özel mesajlaşma modülüne sahip olan Twitter de kullanıcılarına bunu sunmak için harekete geçti. Sesli mesajlar test aşamasında.

Twitter sesli mesaj dönemi

Bir süredir Clubhouse benzeri Spaces özelliğini test eden Twitter şimdi de DM içerisinde sesli mesajlar özelliğini test ediyor. Sonbahar aylarından bu yana kapalı teste başlayan özellik şimdi ülke ülke yaygınlaşacak.

Japonya, Brezilya ve Hindistan’da kullanıma açılan özellik 140 saniyelik sesli mesajlar kaydetmenizi sağlıyor. Sonrasında özel mesaj ile bunu gönderebiliyorsunuz. Böylece konsept gereği yazma imkanınızın olmadığı zamanlarda hızlı bir şekilde mesaj kaydedebilmeniz mümkün oluyor.

Sesli mesajlar hem iOS hem de Android uygulamasında kullanılabilecek. Sesli Tweet özelliği hatırlanacağı üzere iOS ile kullanılabiliyordu. Önümüzdeki günlerde sesli özel mesaj özelliği daha fazla ülkeye açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter sesli mesaj dönemini başlatıyor için yorumda bulun

    Twitter sesli mesaj dönemini başlatıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter sesli mesaj dönemini başlatıyor için ilk yorumu yapabilirsin.