Twitter kendi emojisi Twemoji’yi duyurdu

Emojiler ilk olarak 1990‘lı yıllarda Japonlar tarafından kullanılmaya başlandı. Akıllı telefonlara da dahil edildiğinde kullanıcılar duygularını mesajlar yerine emojilerle anlatmaya başladı ve çok daha popüler hale geldi.

Emojiler her uygulama ya da işletim sistemi için farklılıklar gösteriyor. iOS platformunda memojiler yer alırken Snapchat’te bitmojiler bulunuyor. Kullanıcılar bu uygulamalar sayesinde kendi avatarını oluşturabiliyor.

Artık Twitter’ın da kendi emojisi var

Snapchat, insanların resimler ve videolar yükleyerek arkadaşları ve aileleriyle etkileşime geçebilecekleri hikayeleri olan ve ayrıca kamera seçeneklerine filtre ekleme konsepti sunan ilk sosyal medya platformuydu. Bu özellikleriyle birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı ve bir anda popüler oldu.

Snapchat’ın ardından, Instagram “hikayeler” ile bu özellikleri kendi uygulamasına taşıdı. Diğer platformda olduğu gibi özel efektleri ve filtreleri de ekledi. Ardından Facebook ve WhatsApp da bu özelliği kendi uygulamalarında sunmaya başladı.Twitter da kısa süre önce ‘Fleets’ adında kendi özelliğini duyurdu. Ancak bu özellikte henüz filtreler ve özel AR efektler yer almıyor.

Bugün Twemoji‘yi tanıtan Twitter artık uygulama içerisinde kendi emojilerini kullanabileceğini duyurdu. Ayrıca kullanıcılara hikayelerine kolaylıkla yeni gelen emojileri eklemek için arama seçeneği bile sunduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra Twemoji, kullanıcıların ruh hallerini Fleet çerçevesi ile göstermelerine de yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter kendi emojisi Twemoji’yi duyurdu için yorumda bulun

    Twitter kendi emojisi Twemoji’yi duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter kendi emojisi Twemoji’yi duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.