Twitter CEO’su ilk tweet için NFT oluşturdu

21 Mart 2006‘da Twitter’ın kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Jack Dorsey tarafından gönderilen mesa, NFT sayesinde dijital öğeler için benzersiz değerler ve doğrulama atayan kripto ile doğrulandı. Doğrulanan tweet şu anda satın alabilir durumda. Kripto para savunucusu olan Dorsey’in NFT dalgasını aşması normal karşılanıyor.

Jack Dorsey’den ilginç hamle

Satılık öğe, Twitter‘da yayınlanmaya devam edecek olan gerçek bir tweet değil. Öğe yaratıcı tarafından imzalanmış ve doğrulanmış tweet’in benzersiz dijital sertifikası olarak öne çıkıyor. Popüler sosyal medya platformunda atılan ilk tweet’te “just setting up my twttr” notu yer alıyor.

2006 yılında atılan tweet, şu anda 140 binden fazla beğeni aldı ve 116 binden fazla retweet edilmiş durumda.

Yaratıcı tarafından imzalanmış ve doğrulanmış tweet’in dijital sertifikasının yer aldığı sayfayı paylaşan Dorsey, attığı tweet ile kısa sürede ilgi çekti. Paylaşımında yalnızca link veren CEO, herhangi bir ifadeye yer vermedi

Jack Dorsey’in attığı bu adımı siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter CEO’su ilk tweet için NFT oluşturdu için yorumda bulun

    Twitter CEO’su ilk tweet için NFT oluşturdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter CEO’su ilk tweet için NFT oluşturdu için ilk yorumu yapabilirsin.