Twitter 2023 yılına kadarki hedeflerini açıkladı

Günümüz çağının popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter; 2023 yılına kadar gerçekleştirmek istediği hedeflerini paylaştı. Bu bağlamda şirket, kullanıcı sayısını arttırmak ve gelirini katlamak istiyor.

Bugün yatırımcı sunumu öncesinde yaptığı duyuruda Twitter; gelirini ve kullanıcılarını artırmak için yayınladığı özelliklerin sayısını artıracağını söyledi.

Twitter’ın 2023 yılı hedefi 315 milyon kullanıcıya sahip olmak

Reuters‘ın sunduğu bilgilere göre; Twitter bugün yaptığı açıklamada, yıllık geliri ikiye katlayarak en az 7,5 milyar dolara çıkarmayı ve 2023’te 315 milyon kullanıcıya ulaşarak hisselerini % 8’den fazla artırmayı hedeflediğini söyledi.

Twitter; “İleriye dönük Tweetlerimiz, gelecekteki hedefler ve hedeflerle ilgili olanlar gibi, risklere ve belirsizliklere tabidir. Bu hedefler ve hedefler mevcut yol haritamıza dayanmaktadır ve kendi uygulamamız ve çeşitli piyasa koşulları dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Hedeflerimizi değiştirebilir veya alternatif hedefler peşinde koşabiliriz. Bu ifadeler mevcut beklenti ve varsayımları yansıtır. Gerçek sonuçlar önemli ölçüde farklılık gösterebilir.” açıklamalarında bulundu.

Kullanıcı sayısını arttırmak isteyen şirket geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberde bunun sinyallerini vermişti. TechCrunch‘ın haberine göre TwitterShareChat‘i satın almaya hazırlanıyor. Sosyal medyanın mevcut uygulaması Moj ile Çin’in popüler kısa formatta video uygulaması TikTok‘a rakip olmayı amaçlayan Twitter’ın, şirkete 1.1 milyar dolarlık satın alma teklifinde bulunduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter 2023 yılına kadarki hedeflerini açıkladı için yorumda bulun

    Twitter 2023 yılına kadarki hedeflerini açıkladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter 2023 yılına kadarki hedeflerini açıkladı için ilk yorumu yapabilirsin.