Twitch’te DMCA yüzünden komik görüntüler ortaya çıktı

Blizzcon etkinliği pandemi nedeniyle online yapıldı ve etkinliğin açılışı için Metallica grubu küçük bir konser düzenledi. Blizzcon, Twitch üzerinden yayınlanıyordu. DMCA yasalarının Twitch’te istenmeyen sonuçları tetiklediği de biliniyor. İşin ilginç yanı Blizzard, Metallica grubu ile anlaştığı halde Twitch’in kendi “oyun” yayınından bu müziği engellemesi, DMCA’nın ne kadar katı olduğunu bir kez daha gösterdi. Metallica şarkıya girdikten bir süre sonra 8-bitlik bir şarkı çalmaya başladı.

Metallica şarkısının üzerine 8-bitlik Zelda müziği eklendi

Yaşanan bu komik görüntüler Blizzard‘ın kendi Twitch kanalı üzerinde olmadı. Aksine Twitch’in “oyun” akış yayınında gerçekleşti. Bu tarz büyük etkinliklerde Twitch ayrıca bir akış yayını oluşturur, bu sayede kullanıcılar etkinliklere ve yayınlara kolayca ulaşabilir. Metallica şarkıya girdikten bir süre sonra, Twitch oyun yayını 8-bitlik bir ses devreye soktu.

8-bitlik müzik Zelda oyununa ait. Blizzcon kanalı konseri rahatlıkla yayınlayabiliyordu çünkü Metallica ile bir anlaşması vardı ama Twitch’in böyle bir anlaşması olmadığı için akış yayınından bu müziği engelledi. Ortaya çıkan görüntüler de oldukça komik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitch’te DMCA yüzünden komik görüntüler ortaya çıktı için yorumda bulun

    Twitch’te DMCA yüzünden komik görüntüler ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitch’te DMCA yüzünden komik görüntüler ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.