Turntable.fm yıllar sonra yeniden aktif oldu!

2013 yılında maddi imkansızlıklar sebebiyle kapanan sosyal medya sitesi Turntable.fm, yeniden faaliyete geçti. Kullanıcılara kendi radyo istasyonlarını ve DJ setlerini oluşturmaya izin veren sitenin böylelikle iki ayrı versiyonu piyasaya çıkmış oldu.

Turntable.fm 8 yıl sonra geri döndü

Orijinal Turntable’ın dönüşüyle birlikte bizleri iki farklı uygulama karşılayacak. İlki Orijinal sitenin kurucusu olan Billy Chasen’in yeniden hayata döndürdüğü Turntable.fm. Diğeri ise Nisan ayında beta sürümü çıkacak olan Turntable.org. İki site de kullanıcılarına aynı özellikleri sunsa da gerek hizmet şekilleri gerekse kullanıcı deneyimleri farklı olacak.

Turntable.org yeni bir sürümle gelecek ve kullanmak isteyenlere abonelik seçenekleri sunacak. Orijinal Turntable.fm ise eskiden olduğu gibi ücretsiz şekilde yoluna devam edecek. Bununla birlikte eski site tasarımını ve 2011’deki orijinal avatarları da barındıracak.

Turntable sistem olarak sanal bir oda oluşturmanıza ve ardından dinleyen herkes için hangi müziği çalmak istediğinizi seçmenize olanak tanıyor. Şu anda şarkı seçimi YouTube’da bulunanlarla sınırlı görünüyor. Bu nedenle muhtemelen Spotify ya da başka bir uygulama entegrasyonu gelebilir. Zira çalışmayan bir Soundcloud entegrasyonu halihazırda uygulamada mevcut. Ayrıca geri dönüş hazırlıkları nedeniyle site gün içinde birçok kez hata veriyor.

Hala bekleme aşamasında olan siteye giriş için şifre girmek gerekiyor. Şifreye erişmek içinse site en sevdiğiniz şarkıyı içeren bir e-posta göndermenizi talep ediyor. Şifre ekranında ayrıca “Eğer şarkınız iyiyse sizi içeriye alalım” gibi ilginç bir ifade de bulunuyor.

Yeniden açılan orijinal siteye erişmek için buraya tıklamanız yeterli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Turntable.fm yıllar sonra yeniden aktif oldu! için yorumda bulun

    Turntable.fm yıllar sonra yeniden aktif oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Turntable.fm yıllar sonra yeniden aktif oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.