Turkcell Paycell uygulamasında kripto para dönemi

Türkiye’de çevrimiçi ödeme sistemleri konusunda kullanıcılar tarafından tercih edilen uygulamalardan olan Turkcell Paycell, kripto para alım satım özelliği sunmaya başladı.

Turkcell ve Paycell’den henüz resmi açıklama gelmese de uygulama içerisinde Dijital Varlık Al/Sat bölümü eklendiği görülüyor.

Paycell ile kripto para alınabilecek

Bitcoin, Ethereum, Stellar Lumens, Litecoin ve Bitcoin Cash desteği gelen Paycell uygulamasında, kripto para alım satımı an itibarıyla yapılabiliyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için bazı kimlik doğrulama adımlarını tamamlamanız gerekiyor.

Bilindiği üzere Turkcell’in çoğunluk hissesi şu an Türkiye Varlık Fonu’nda bulunuyor. Devletin ortak olduğu bir şirketin kripto para alım satımına destek vermesi, yakında bu işlemlerin çok daha geniş çevrelerde görmemizi sağlayabilir.

Son dönemde Dogecoin’in de aralarına katıldığı BTC, ETH, LTC ve BCH gibi kripto para alım satımlarına destek veren uygulamalar da arttı. Ülkemizde kullanılamayan PayPal ödeme sistemi de kripto para alım satım ve muhafaza etme özelliğini geçtiğimiz günlerde kullanıma suınmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Turkcell Paycell uygulamasında kripto para dönemi için yorumda bulun

    Turkcell Paycell uygulamasında kripto para dönemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Turkcell Paycell uygulamasında kripto para dönemi için ilk yorumu yapabilirsin.