Türk Origin kullanıcılarını sevindiren haber!

İnternetin neredeyse her eve kotasız olarak girmesiyle artık oyunları fiziksel olarak değil, dijital olarak satın alıyoruz. Dijital servislerden satın aldığımız oyunlara hem erişmek daha kolay oluyor, hem de bazı maliyetler ortadan kalkıyor. Türkiye’de bu hizmeti sağlayan büyük servislerden biri olan Origin, Türk Lirası kabul etmeye başladı.

Origin Türk Lirası kabul etmeye başladı

Platformun bugün yaptığı duyuru ile bundan sonra Mısır ve Türkiye’nin param birimlerinin de eklendiği açıklandı. Bunun öncesinde kullanıcılar alışverişlerini Euro fiyatlandırması üzerinden yapıyordu. Çok değişken olabilen döviz kuru kullanıcılarının kafasını karıştırabiliyordu. Gelen yenilik ile Steam ve Epic Games’te olduğu gibi Origin’de de ürünler TL olarak gösterilecek ve satılacak.

Türk Lirası’na göre düzenlenen fiyatlar Steam’deki fiyatlar ile birebir aynı. Platformdaki oyunları ve EA Play servislerini yine aynı fiyatlar üzerinden alabileceğiz. Origin’in meşhur oyunlarından bazı fiyatlar şu şekilde:

FIFA 21 ve NFL 21 419,99 TL, The Sims 4, STAR WARS: Squadrons ve STAR WARS Jedi: Fallen Order ve 279,99 TL. Bu fiyatlar Steam’dekilerle birebir aynı. Ayrıca EA Play servisi ilk ay 5.80TL, sonraki aylar 29.00TL.

Daha fazla oyuna erişmeyi sağlayan EA Play Pro servisi yalnızca Origin üzerinden satın alınabiliyordu. Pro planın fiyatları ise aylık 119.00TL, yıllık 899.00TL olarak belirlenmiş.

Yapılan bu değişikliğe rağmen sitenin dili İngilizce olarak kalmış, Origin’in Türkçe dil desteğini getirmesini de oyuncular olarak bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türk Origin kullanıcılarını sevindiren haber! için yorumda bulun

    Türk Origin kullanıcılarını sevindiren haber! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk Origin kullanıcılarını sevindiren haber! için ilk yorumu yapabilirsin.