Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı

Google, Çarşamba günü erken saatlerde eski başkan Donald Trump‘ın 2020 kampanya uygulamasını Play Store‘da askıya aldı.

Android Police’in haberine göre uygulama, Trump‘ın dünyanın en büyük platformlarından çıkarılmasından dolayı kaldırılmadı. Uygulama işe yaramadığı ve işlevselliği bulunmadığı için Play Store’dan kaldırıldı.

Uygulama, Play Store politikalarına ters düştü

Uygulama, askıya alınmadan önce kampanya haberleri, etkinlik programı ve kampanyaya bağış yapmanın yollarını sağladı. Ancak bir noktada çalışmayı bırakarak Google‘ın onu kaldırmasını istedi.

Android Police’e göre, Google onu kaldırmadan önce uygulamanın çalışıp çalışmadığını doğruladı ve uygulamayı test etti.

Ek olarak uygulamanın iOS sürümünün hala App Store‘da olduğunu ve çalıştığını belirtelim.

Google Play Store politikaları gereği, uygulamaların “minimum işlevselliği” sürdürmesi gerekir. Google, uygulamayı kaldırdığına dair Android Police’e verdiği demeçte konuyu şöyle açıklıyor;

“Trump 2020 kampanya uygulaması kısa süre önce çalışmayı bıraktı ve sorunu çözmelerini sağlamak için geliştiriciye birçok kez ulaşmaya çalıştık. İnsanlar, Google Play’den indirilen uygulamaların minimum düzeyde işlevsellik sağlamasını bekler ve politikamız, çalışmayan uygulamaları düzeltilmemişse mağazadan kaldırmaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı için yorumda bulun

    Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı için ilk yorumu yapabilirsin.