TikTok sevilen özelliğini tüm kullanıcılarına açtı

TikTok ‘un Soru-Cevap özelliği tüm içerik oluşturuculara açıldı. Yeni araç, içerik oluşturucuların takipçilerden gelen soruları yanıtlamasını kolaylaştıracak. TikTok’un Soru-Cevap özelliği artık resmi olarak herkes tarafından kullanılabilecek.

Bu özellik ilk olarak geçen ay ortaya çıktı. Ancak TikTok özelliği ilk başta on bin veya daha fazla takipçisi olan kullanıcılarla test etmeye başladı. Şimdi ise uygulama, bir içerik üretici hesabına sahip herkesin kaydolmasına izin veriyor.

TikTok Soru-Cevap özelliği içerik üreticilerinin işini kolaylaştıracak

Özellik etkinleştirildikten sonra, kullanıcıların soru ve cevap etiketlerinden yararlanmasının birkaç yolu bulunuyor. Görüntüleyenler yorum yaparken, yorumlarını soru yapmak için soru işareti düğmesine basması gerekiyor.

Video oluşturucular daha sonra tüm soruları görüntülemek ve bir video yanıtı kaydetmek için yorumlarını filtreleyebiliyor. Bu özellik, içerik oluşturucuların izleyicilerinden gelen soruları gerçek zamanlı olarak paylaşıp yanıtlayabilecekleri canlı yayınlarda da çalışıyor.

Soru-Cevap

Son olarak TikTok, içerik oluşturucuların profillerine, bir içerik oluşturucunun daha önce yanıtladığı tüm soruları alacak ayrı bir “Soru-Cevap” sekmesi de ekliyor. Yani izleyiciler, doğrudan bu Soru-Cevap bölümünden yeni sorular da gönderebilecek.

Uygulama zaten kullanıcıların belirli yorumlara video yanıtları oluşturmasına izin veriyor. Bu yüzden sorular ve cevaplar TikTok kültürünün büyük bir parçası olarak görülüyor. Ancak platformda yorum bölümleri, popüler videolarda hantal hale gelebiliyor. Bu nedenle soru sormak ve yanıtlamak için özel bir yönteme sahip olmak, çok sayıda takipçisi olan içerik oluşturucular için işi kolaylaştırabilir.

Aynı zamanda TikTok’un içerik oluşturuculara aynı soruları defalarca yanıtlamaktan kaçınmaları için araçlar sağladığı da belirtiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TikTok sevilen özelliğini tüm kullanıcılarına açtı için yorumda bulun

    TikTok sevilen özelliğini tüm kullanıcılarına açtı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TikTok sevilen özelliğini tüm kullanıcılarına açtı için ilk yorumu yapabilirsin.