Thodex kurucusu iade ediliyor iddiası

Türk kripto para dünyasının en büyük skandalına imza atarak ortadan kaybolan Thodex borsasının sahibi Faruk Fatih Özer’in kısa süre içerisinde ülkemize iade sürecinin tamamlanacağı iddia ediliyor. 

Thodex skandalında sona doğru

TRT Haber’in üst düzey emniyet yetkililerine dayandırarak verdiği iddiaya göre Arnavutluk’ta bulunan Faruk Fatih Özer’in yakalanması için başkent Tiran merkezli operasyonda sona yaklaşıldı. Özer ve yardım edenler hâkim karşısına çıkacak. 

Ayrıca Bkz. “Nvidia yeni ARM tabanlı sunucu işlemcisini duyurdu”

400 bin kişiyi yaklaşık olarak 108 milyon dolar dolandıran Fatih Faruk Özer için ülkemizden de bir polis ekibi Arnavutluk’a gitmişti. Özer’in kısa süre içerisinde hâkim karşısına çıkacağı belirtiliyor. Arnavutluk sınırı içerisinde suç işlemediği için iade prosedürlerine geçilecek. 

Pasaportu tahditli olduğu için yeni pasaport çıkarılacak Özer’in sonrasında Interpol’e teslim edileceği belirtiliyor. Interpol de 48 saat içerisinde ülkemize teslimini yapacak. Ayrıca Özer’e Arnavutluk’ta yardım eden kişilerin de o ülke adli makamlarının karşısına çıkacak.
 

https://www.trthaber.com/haber/gundem/thodex-operasyonunda-sona-dogru-580925.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Thodex kurucusu iade ediliyor iddiası için yorumda bulun

    Thodex kurucusu iade ediliyor iddiası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Thodex kurucusu iade ediliyor iddiası için ilk yorumu yapabilirsin.