Tesla, ABD dışındaki üçüncü fabrikasını Rusya’da kurabilir

Bir dönem Türkiye’ye de resmi olarak giriş yapacağı konuşulan, hatta iş ilanları bile açan Tesla, gün geçtikçe yeni bölgelere yayılmaya devam ediyor. Elektrikli otomotiv devinin CEO’su Elon Musk, bu kez Rusya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir Tesla, Model 3’ün dünyanın en çok satan premium sedanı olduğunu açıkladı

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen bir etkinliğe video konferans yoluyla katılan Musk, “Rusya’da, hatta bununla da kalmayıp Kazakistan ve komşu bölgelerde varlık göstermeye oldukça yakın olduğumuzu düşünüyorum, bence bu harika olur” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Bkz. “İkonik model artık elektrikli: Ford F-150 Lightning resmi olarak tanıtıldı”

Üretim konusunu da değerlendiren Elon Musk, “Zamanla dünyanın başka bölgelerinde de fabrikalar kurmamız gerekecek ve bu noktada potansiyel olarak Rusya’yı da değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu. Ayrıca Rusya’nın çok fazla yetenek ve enerjiye sahip olduğunu da dile getiren Musk, ABD ve Rusya arasında daha fazla diyalog olması gerektiğini savundu.

Tesla’nın ABD dışında iki tane fabrikası bulunuyor. Bunlardan biri Çin’in Şanghay kentinde ve bu fabrikada üretim devam ediyor. Bir tanesi de Almanya’da, Berlin’in çok yakınlarında bir bölgeye kuruldu fakat burada üretim henüz başlanmadı. Almanya’daki üretimin Temmuz ayında başlaması planlanıyordu fakat çeşitli bürokrasi sorunları nedeniyle 6 ay ertelendi.

https://www.businessinsider.com/elon-musk-tesla-russia-factory-potential-moscow-2021-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tesla, ABD dışındaki üçüncü fabrikasını Rusya’da kurabilir için yorumda bulun

    Tesla, ABD dışındaki üçüncü fabrikasını Rusya’da kurabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tesla, ABD dışındaki üçüncü fabrikasını Rusya’da kurabilir için ilk yorumu yapabilirsin.