Starfield çıkış tarihi beklenenden erken olabilir

Kısa süre önce Microsoft tarafından satın alınan Bathesda sessiz günler geçiriyor. Fallout 76 fiyaskosunun ardından yeni bir yapım çıkarmayan stüdyo, henüz geliştirme sürecinde olan iki büyük oyuna sahip. Bunlar Bathesda’nın en büyük markası The Elder Scrolls 6 ve hakkında pek bir şey bilmediğimiz Starfield.

Starfield uzayda geçen aksiyon, macera türünde bir rol yapma oyunu. Hakkında çok fazla bir şey bilmediğimiz yapım, 2018‘de düzenlenen E3 konferansından kısa bir video ile tanıtıldı. Bu tarihten itibaren ise oyunla ilgili detay görmedik.

Starfield çıkış tarihi için yeni iddia

Oyun sektörünün içinden gelen güvenilir kaynak NateDrake, Bathesda’nın oyunu 2021 yılında çıkarmayı umduğunu söyledi. Ancak şu an durumdan çok emin olamadığını belirten NateDrake, şirketin Covid-19 sürecinden olumsuz etkilendiğini ve başlangıçtaki isteklere rağmen oyunun ertelenebileceğini belirtti.

Hayranlar Starfield’ı beklese bile, asıl beklenen yapım bambaşka. Son oyunu olan Skyrim 2011 tarihinde çıkan The Elder Scrolls serisinin altıncı oyunu, Starfield ile aynı konferansta duyuruldu.

Ancak Bathesda, önceliklerinin Starfield’ın geliştirilmesi olduğunu ve The Elder Scrolls 6’nın, ancak bu oyun çıktıktan sonra ana odakları haline geleceğini açıklamıştı. Bu sebeple hayranlar Starfield’ın geliştirme sürecinin bitmesini, dört gözle bekliyor.

Starfield çıkış tarihi konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Starfield çıkış tarihi beklenenden erken olabilir için yorumda bulun

    Starfield çıkış tarihi beklenenden erken olabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Starfield çıkış tarihi beklenenden erken olabilir için ilk yorumu yapabilirsin.