Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor

İsveçli dijital müzik platformu Spotify bu yıl kullanıcılara yüksek kalitede müziğe erişim imkanı sunacak. Şirket Stream On etkinliğinde HiFi abonelik seçeneğinin yolda olduğunu duyurdu.

Spotify HiFi aboneliği kullanıcıların en sevdiği müzikleri dijital cihazlarında “CD kalitesinde” dinlemelerine olanak sağlayacak. Bu sayede kaliteden ödün vermeden kayıpsız ve kaliteli müzik deneyimi mümkün olacak.

Daha fazla derinlik ve netlik

Henüz bit hızı gibi teknik detaylar açıklanmamış olsa da şirket bu seçeneğin çalınan parçalarda daha fazla derinlik ve netlik sağlayacağını iddia ediyor. Spotify HiFi’nin bit hızı teorik olarak 1411 kbit/s seviyesine ulaşabilir. Şu anda maksimum bit hızının 320 kbit/s olduğunu hatırlatalım.

Spotify bu yıl içerisinde başlatılması planlanan HiFi abonelik planının yalnızca belirli ülkelerde sunulacağını söylüyor. Hangileri olduğu açıklanmadı. Ayrıca fiyat konusunda da bir bilgi yok. Ancak yüksek kalitede müzik keyfinin kullanıcılara daha pahalıya mal olacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor için yorumda bulun

    Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.