Sphero Indi çocuklara programlama öğretecek

Robotik programlama alanının en deneyimli ve beğenilen isimlerinden birisi olan Sphero yeni bir ürün ile karşımızda. 4 tekerlekli Sphero Indi robotu çocuklara programlamayı sevdirmeyi amaçlıyor.

Sphero Indi neler sunuyor?

4 tekerlekli bir robot araç olan Sphero Indi firmanın diğer araçları gibi çocuklara robotik programlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Bu kez okul öncesi ve ilk okul ikinci sınıfa kadar olan kitle hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir Huawei FreeBuds 4 tam kablosuz kulaklıklar tanıtıldı Ayrıca Bkz. “Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın özellikleri onaylandı: İşte tabletin ilk resmi görüntüleri”

Uygulama olmaksızın renkli kartlar ile robot aracı programlamak mümkün. Alt kısımdaki renk sensörü kartlara göre hareketler gerçekleştiriyor. Sphero Edu Jr uygulaması ile daha ileri düzey kodlamalar da yapılabiliyor. Hareketlerin yanında LED bildirim ve sesli bildirim de programlanabiliyor.

Sphero Indi paket halinde satılıyor. Öğrenci paketinde bir araç ve 35 kart yer alıyor. Fiyatı 125$ değerinde. Sınıf paketinde ise 8 robot ve 8 set olarak 35’li programlama kartları mevcut. Fiyatı 1200$ olarak belirlenmiş.

https://www.gizmochina.com/2021/05/20/sphero-indi-is-a-programmable-robot-toy-designed-for-younger-kids/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sphero Indi çocuklara programlama öğretecek için yorumda bulun

    Sphero Indi çocuklara programlama öğretecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sphero Indi çocuklara programlama öğretecek için ilk yorumu yapabilirsin.