Sony, akıllı telefon kamerası için bir ilke imza atabilir

Sony, gelecek kamera modeliyle birlikte akıllı telefon kamerası alanında bir ilke imza atabilir. Akıllı telefonlar için geliştirdiği kameralarla tanınan firma, yeni kamerasının boyutuyla bir ilki gerçekleştirebilir. Bu büyüklük kameranın Megapiksel değeriyle ilgili değil, fiziki boyutuyla ilgili olacak.

Gizmochina tarafından yayınlanan bilgilere göre Sony, ürettiği kamera ile akıllı telefonlara büyük yapıda kamera sağlayacak. Önümüzdeki nisan ayında piyasaya sunulacağı iddia edilen IMX800’ün akıllı telefon kameralarında yeni bir dönem başlatacağı belirtiliyor.

Sony’nin yeni akıllı telefon kamerası için ilk bilgiler

IMX800 olarak isimlendirilen modelin, sahip olduğu 1 inçlik (2,54 cm) boyut sayesinde bir ilk olacağı belirtiliyor. Kamera ile yüksek kaliteye sahip görüntülerin kaydedileceği iddia ediliyor. Yakın zaman içinde de piyasaya sunulacak olan kameranın birçok akıllı telefonda kullanılması öngörülüyor.

Bu kamera için ilk kullanıcının da Huawei olacağına dair tahmin bulunuyor. Huawei P50 modelinin bu kamerayı ana kamera olarak kullanacağı ve ultra geniş ile telefoto kameranın da dikkat çeken değerlere sahip olacağı belirtiliyor.

Yeni Sony akıllı telefon kamerası özellikleri hakkında daha fazla detaylı bilgi bulunmuyor. Tahminler yeni kameranın düşük ışık, portre ve yakın çekimler için avantaja sahip olacağı yönünde.

Daha önceden Panasonic Limux CM1 için bir inçlik kamera geliştirilmişti. Ancak bu model hibrit bir tasarımla kullanıcılara ulaşmıştı. Sony, bu alandaki çalışmayı, sadece akıllı telefona odaklanarak nihayete erdirmiş olabilir. Yeni kameranın, yüksek boyutlu telefonlarda kullanılması bekleniyor. Çünkü 1 inç boyutundaki kameranın telefon kasasına sığdırılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sony, akıllı telefon kamerası için bir ilke imza atabilir için yorumda bulun

    Sony, akıllı telefon kamerası için bir ilke imza atabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sony, akıllı telefon kamerası için bir ilke imza atabilir için ilk yorumu yapabilirsin.