Snapdragon 775 özellikleri sızdı! Orta sınıfın iddialısı

Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 775 modelinin özellikleri için bazı bilgiler ortaya çıktı. Orta segment telefonlar için geliştirilen işlemci, dikkat çeken özelliklerle listelendi. Daha önce de Snapdragon 765 ve 765G modellerin orta üst segment modellere gelmiş ve 5G desteği ile öne çıkmıştı.

Yeni işlemci için sızdırılan bilgilerde 5 nm bilgisi bulunuyor. Bu da mobil işlemcilerde gelinen noktayı gösteriyor. Bu değerle birlikte daha yüksek performans sunulurken, güç tüketiminde de tasarruf sağlanıyor.

Snapdragon 775 özellikleri

XDA Developers’ta görülen yeni bilgilerde işlemci hakkında ilk bilgiler kendisini gösterdi. 5 nm değerine sahip olan modellerden Snapdragon 777 için Kyro 6 serisi çekirdek bilgisi öne çıktı. LPDDR6 3200 MHz ve LPDDR4X 2400 MHz RAM değerleri işlemcinin özellikleri arasında kendisini gösterirken UFS 3.1 desteği de işlemcinin özellikleri arasında yer aldı.

Snapdragon 775 özellikleri incelendiğinde kamera için 4K 60 FPS video kaydı, 28 Megapiksel + 28 Megapiksel + 28 Megapiksel kameranın aynı anda çalışabilmesi ve 64 Megapiksel + 20 Megapiksel 30 FPS kayıt değerleri öne çıktı. Wi-Fi 6 bağlantıyı destekleyen işlemci için, 802.11ax bağlantı, LTE Cat 18 hücre bağlantı ve çift 5G SIM kullanma imkanı yazıldı. Özelliklerin yazılı olduğu bir Xiaomi görseli de kendisini gösterdi.

Özellikler ortaya çıktıktan sonra bazı şüpheler de akıllara geldi. Görselin Qualcomm’dan alınan bir slayt sayfası olduğu ancak güncel olmadığı düşünülüyor. Ancak bu özellikler dikkate alındığında, Snapdragon 765 modelinsen sonra mantıklı özellik yükselişi olarak görülüyor.

Özelliklere dair bilginin Xiaomi isimli olarak sızması da Xiaomi Mi 11 Lite modelinde bu işlemcinin olabileceği şeklinde yorumlandı. Yine modelin Snapdragon 775G olarak isimlendirileceği de iddialar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Snapdragon 775 özellikleri sızdı! Orta sınıfın iddialısı için yorumda bulun

    Snapdragon 775 özellikleri sızdı! Orta sınıfın iddialısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Snapdragon 775 özellikleri sızdı! Orta sınıfın iddialısı için ilk yorumu yapabilirsin.