Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü

Sharp, amiral gemisi akıllı telefonu Aquos R6‘yı tanıttı. Japon şirketin yeni cihazı, etkileyici boyutlarda bir foto sensör, piyasadaki en büyük ultrasonik parmak izi tarayıcısı ve özelliklerinde benzersiz bir ekranla ekranla geliyor.

Ayrıca Bkz. “Google, SpaceX’in Starlink internet hizmetiyle bulut anlaşması yapıyor”

Sharp Aquos R6’nın neredeyse tüm ön paneli, tescilli IGZO teknolojisi kullanılarak yapılmış yanlarda kıvrımlı 6,6 inç OLED ekranla kaplı. Cihaz, görüntü pürüzsüzlüğü ile enerji verimliliği arasında mükemmel denge sağlayan, 1 ila 240 Hz dinamik yenileme hızına sahip Pro IGZO OLED ekrana sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olma özelliğine sahip.

İlginizi Çekebilir Sharp’ın Leica kameralı akıllı telefonu Aquos R6 ortaya çıktı

Leica’nın yeni iş ortağı Sharp oldu

Ekran diyagonal olarak 6.67 inç boyutlarında ve 2730 x 1260 piksel çözünürlük sunmakta. Ek olarak, cihazın ekranının Dolby Vision ve HDR teknolojilerini desteklediğini de belirtelim. Aquos R6’nın bir başka özelliği de endüstrinin en büyük ekran altı ultrasonik parmak izi tarayıcısı Qualcomm 3D Sonic Max‘ı barındırıyor olması. Sensör, aynı anda iki parmakla doğrulama yapılabilmesini sağlıyor.

Sharp Aquos R6’nın ikinci özelliği, ToF sensörü ve LED flaştan oluşan 20,2 megapiksel 1 inç sensörlü ana kamera. Leica‘nın, ilk araştırmadan optiklerin oluşturulmasına ve kalite ayarlamasına kadar kameranın geliştirilmesinin tüm aşamalarında yer aldığı belirtiliyor. Üreticiye göre benzersiz sensör, akıllı telefonun kamerasının düşük ışık koşullarında bile mükemmel çekim yapmasını sağlayacak.

Sharp ve Leica, cihazın ön kamerasını geliştirmek için de çalıştılar. 7 elemanlı optik, f / 1.9 diyafram açıklığı ve 19 mm’ye eşdeğer odak uzaklığına sahip 12.6 megapiksellik bir modül.

Haziran’da satışa sunulacak

Sharp Aquos R6 bir amiral gemisi olarak konumlandırıldığından, donanımı da bu durumu destekliyor. Akıllı telefon gücünü, 8 GB RAM ile birleştirilmiş üst düzey Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden almakta. Veri depolama için yerleşik bir 128 GB sürücü mevcut ve pil kapasitesi ise 5.000 mAh. Cihazın ek bir avantajı da toz ve su geçirmez kasaya sahip olması.

Sharp Aquos R6’nın Japonya‘daki satışı Haziran ortasında başlayacak. Bu tarih yaklaştıkça da akıllı telefonun fiyatının belirlenmesi bekleniyor. Siyah veya beyaz renk seçenekleriyle rafa çıkması beklenen akıllı telefonun diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belli değil.

https://www.gsmarena.com/sharp_aquos_r6_is_a_flagship_with_one_camera_and_a_huge_1_1_sensor-news-49137.php

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü için yorumda bulun

    Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü için ilk yorumu yapabilirsin.