Samsung’un ‘gizemli cihazı’ Microsoft Store’da görüldü

Samsung, Windows 10 için bilgisayardan SMS gönderme uygulaması yayınladı. Microsoft Store üzerinden indirilebilen uygulama, kullanıcılara akıllı telefonları olmaksızın bilgisayarlarından mesaj gönderebilmelerini sağlıyor. Açıklamalara göre uygulama, sadece Samsung’un ürettiği Windows 10 cihazlarını destekliyor. LTE ve 5G ile sorunsuz çalışıyor. Şirket uygulamayı destekleyen cihazlar listesinde, duyurmadığı bir ürünü de koydu.

Cep telefonu olmadan SMS gönderen uygulama

Samsung’un Mesajlaşma uygulaması şimdilik yalnızca aşağıda listelenen cihazlarla sınırlı:

Samsung Galaxy TabPro S

Samsung Galaxy Book 10.6 LTE

Galaxy Book 12 LTE

Galaxy Book2

Samsung’un bilgisayardan SMS gönderme uygulaması…

Samsung’un yeni ürünü de listede ortaya çıktı

Samsung, uygulamayı destekleyen cihazlar arasında bir de NT930CQA model numaralı üründen de bahsetti fakat bu ürünün tam adını belirtmedi. Windows Central’ın haberine göre bu gizemli cihaz muhtemelen Samsung’un Windows 10 tableti Galaxy Flex2 5G.

Eğer sizler de uyumlu bir Windows 10 çalıştıran Samsung bilgisayara veya tablete sahipseniz, Samsung Mesajlaşma uygulamasını cihazınıza hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamanın farkı ne?

Bilgisayarımızdan mesajlaşmamıza imkan tanıyan onlarca uygulama var. Örneğin Microsoft’un geliştirdiği “Telefonunuz” uygulaması sayesinde telefonumuzu Windows 10 bilgisayarımıza bağlayabiliyor ve bilgisayardan mesaj gönderme işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyoruz.

Aynı şekilde Google’ın iMessage rakibi RCS hizmeti de var, bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Fakat bilgisayardan mesajlaşma hizmeti sunan uygulamalar, genelde akıllı telefonlarımıza bağımlı bir şekilde çalışır. Yani telefon açık değilse, bilgisayarımızdan mesaj gönderip alamazsınız.

Samsung’un geliştirdiği Mesajlaşma uygulaması ise bu zorunluluğu ortadan kaldırıyor. Uygulama direkt olarak bulunduğu bilgisayarın/tabletin mobil veri bağlantısını kullandığından, akıllı telefonumuza ihtiyaç duymaksızın bilgisayardan SMS gönderme ve alma imkanını sunuyor. Bu anlamda Samsung mesajlaşma uygulamasının bir tık daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung’un ‘gizemli cihazı’ Microsoft Store’da görüldü için yorumda bulun

    Samsung’un ‘gizemli cihazı’ Microsoft Store’da görüldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung’un ‘gizemli cihazı’ Microsoft Store’da görüldü için ilk yorumu yapabilirsin.