Samsung yeni katlanabilir prototiplerini sergiledi

Katlanabilir ekran konusunda artık sektör lideri haline gelen Samsung’un klasik katlanabilir cihaz konseptinin dışında farklı konseptleri mevcut. Daha önce çizimlerini gördüğümüz bu konseptler ete kemiğe büründü.

Samsung katlanabilir ailesi

SID 2021 ekran teknolojileri fuarında sahneye çıkan Samsung, yeni katlanabilir cihaz prototiplerini tanıtırken ayrıca çerçevesiz bir dizüstü ekran konseptini de sergiledi. Bu prototipler önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacak. 

İlginizi Çekebilir Radeon grafikli Exynos ilk olarak dizüstünde kullanılacak Ayrıca Bkz. “Avrupa Merkez Bankasından BTC açıklaması: Bitcoin paranın niteliklerini karşılamıyor”

Prototiplerin ilki Z şeklinde katlanabilen bir tablet modeli. 7.2 inçlik ekrana sahip olan tablet iki noktadan katlanıyor. Sol kısımda kamera yuvası yer alırken sağ kısımda da ekran boğumunu koruyacak bir muhafazaya yer verilmiş. 

Diğer prototip genişleyebilir ekran şeklinde. 6.6 veya 6.7 inç gibi görünen akıllı telefonun özel tuşuna bastığınızda ekran bir miktar sola doğru genişliyor. Böylece medya tüketimi için daha geniş bir ekran ortaya çıkıyor. 

Son prototip ise ThinkPad X1 Fold benzeri bir yapıya sahip. Yani biraz daha dizüstü odaklı. Arka kısımda bir ekran yer almıyor. Cihaz dikey veya yatay olarak kullanılabiliyor ve 4:3 görüntü oranı sunuyor. 

Dizüstü tarafında ise oldukça ince ekran çerçevelerine sahip bir prototip görüyoruz. Web kamerası üst kenarın hemen altına entegre edilmiş. Böylece daha kompakt ve geniş görüş alanına sahip bir cihaz ortaya çıkmış. Bu prototipler ayrıca üçüncü taraf üreticilere de tedarik edilecek. 
 

https://www.gsmarena.com/samsung_showcases_several_foldable_displays_ahead_of_sid_2021_exhibition_-news-49141.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung yeni katlanabilir prototiplerini sergiledi için yorumda bulun

    Samsung yeni katlanabilir prototiplerini sergiledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung yeni katlanabilir prototiplerini sergiledi için ilk yorumu yapabilirsin.