Samsung ve BionTech arasında iş birliği iddiası

Pandeminin tüm dünyayı kökünden etkilemesi ile birlikte aşı üretim teknolojileri de ön plana çıkmaya başladı. Aşı üretiminde ileri teknoloji ve yeterli kapasiteye sahip olan firmalar hali hazırdaki aşıların ihalesini almakta bir adım önde oluyor. 

Samsung BioLogics iddiası

Güney Kore medyasının üst düzey yöneticilere dayanarak dile getirdiği iddialara göre Samsung BioLogics ve Pfizer-BionTech ortaklığı aşı üretimi için iş birliğine gidiyor. Samsung’un yılda 1 milyar doz aşı üretme kapasitesi mevcut ve piyasayı da oldukça rahatlatabilir. 

Ayrıca Bkz. “Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın özellikleri onaylandı: İşte tabletin ilk resmi görüntüleri”

Özellikle MERS ve SARS virüsü salgınlarında oldukça tecrübeli olan Güney Kore’nin bu alanda önemli yatırımları var. Samsung BioLogics yıllar içerisinde üretim teknolojilerini geliştirerek dünyanın en büyük kontratlı aşı üreticisi haline geldi. 

Taraflar iddiaları kesin bir dille yalanladığı için şimdilik net bir bilgi elde edebilmek mümkün değil. Güney Kore toplamda 66 milyon BionTech aşısı satın alırken Moderna ve J&J gibi markalardan da 192 milyon doz sipariş vermişti. 
 

https://www.livemint.com/companies/news/samsung-biologics-to-produce-pfizer-s-covid-19-vaccine-report-11620776722646.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung ve BionTech arasında iş birliği iddiası için yorumda bulun

    Samsung ve BionTech arasında iş birliği iddiası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung ve BionTech arasında iş birliği iddiası için ilk yorumu yapabilirsin.