Samsung Tizen’li monitörler global çapta satışa başladı

Samsung’un Tizen işletim sistemi ile donattığı akıllı monitör sınıfındaki M5 ve M7 modelleri global çapta satışına başladı. Ülkemizde de farklı kanallarda bu yenilikçi monitörleri satın almak mümkün.

Samsung M5 özellikleri ve fiyatı

Samsung Smart Monitor adıyla tanıtılan yeni seri Tizen işletim sistemi sayesinde firmanın akıllı televizyonları gibi kaynaktan bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Uygulama mağazası sayesinde Netflix gibi pek çok platformu HDR10 desteğiyle izlemek mümkün.

İlginizi Çekebilir Tizen işletim sistemli Samsung monitörler satışa çıkıyor Ayrıca Bkz. “Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın özellikleri onaylandı: İşte tabletin ilk resmi görüntüleri”

Samsung DeX destekli monitör ayrıca Bluetooth 4.2 sayesinde klavye ve fare bağlamanıza da izin veriyor. Böylece bağımsız bir şekilde Office dosyalarınızla çalışabiliyorsunuz. Kısaca gündelik işler ve içerik tüketimi için Samsung M5 ideal hale geliyor. Oyun ve profesyonel işler için ise bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Donanım tarafına gelecek olursak 4K çözünürlük, iki adet 5W hoparlör, kablosuz kumanda, iki adet USB 2.0 girişi, HDMI destekli iki adet USB Tip-C girişi, hızlı eşleşme için NFC, 60Hz tazeleme oranı, 250 kandela parlaklık oranı, griden griye 8ms tepki süresi, titreşim engelleme, oyun modu sayılabilir.

Samsung M5 modelinde 27 inçlik seçenek 2199TL iken 32 inçlik seçenek ise 2499TL olarak belirlenmiş ancak farklı satış kanallarında çok daha indirimli olarak bulunabiliyor. 

Samsung M7 özellikleri ve fiyatı

Samsung M7 modeli bağlantı tarafında biraz farklılaşıyor. Bir adet USB Tip-C bağlantısından 65W enerji çekebilmek mümkün. Yine HDMI bağlantıları bağımsız olarak yer alıyor ve 3 adet USB 2.0 girişi bulunuyor. Sadece 32 inç olan bu model de 3799TL resmi fiyatlı ancak yine indirimli olarak bulunabiliyor. 
 

https://www.techpowerup.com/282554/samsung-expands-smart-monitor-lineup-worldwide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Tizen’li monitörler global çapta satışa başladı için yorumda bulun

    Samsung Tizen’li monitörler global çapta satışa başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Tizen’li monitörler global çapta satışa başladı için ilk yorumu yapabilirsin.