Samsung Glasses Lite ve AR Glasses ortaya çıktı

Artırılmış gerçeklik teknolojisi gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ederken, Apple, Huawei ve Microsoft’tan sonra Samsung‘un da giyilebilir cihazları üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Daha önce Microsoft ve Samsung ürünlerinin bilgilerini sızdırmasıyla bilinen WalkingCat Twitter hesabı iki yeni video paylaşarak Samsung Glasses Lite ve AR Glasses modellerini ortaya çıkardı.

Samsung Glasses Lite ve AR Glasses karşımızda

WalkingCat hesabının paylaştığı ilk videoda Samsung Glasses Lite adını görüyoruz. Bu gözlükte çerçevelerin çok daha kalın, ancak tip olarak iyi göründüğü söylenebilir. Videodaki açıdan görünen bir başka özellik ise merceğin içine gömülü şeffaf bir ekran olması.

Gözlükle beraber genel kullanımdan kesitler bulunan videoda, Samsung akıllı telefonla oyun oynama, görüntülü konuşma yapma, gözlüğü Samsung Dex ile taşınabilir bilgisayar modunda kullanma gibi özellikler göze çarpıyor.

Gözlükle dışarı çıkıldığında ise AR ekranını gizlemek ve gölgeleri renklendirmek için Güneş Gözlüğü Modu’na geçtiği de görülüyor. Bu özellikle beraber gözlüğün Yeni Boyut Ekranı özelliği sayesinde bir drone’u kontrol etmeye de devam edilebiliyor.

Samsung’un bu gözlük için hangi ekran teknolojisinden yararlandığı net değil, ancak AR ekranının neredeyse tam kare olması ve lenslerin üst kenarlarının bağlantı noktalarını gizlemek için karartılması bunun sadece bir konsept olmadığını gösteriyor.

Paylaşılan ikinci videoda ise Samsung’un ‘Sonraki Giyilebilir Bilgi İşlem’ vizyonu anlatılıyor. Videoda sadece gözlükle görülebilen ve yazmak için kullanılabilen bir klavye, yakınlaştırma yapılabilen geniş görüş alanı, 3 boyutlu video görüşmesi ve iki boyutlu bir tasarımı oda ölçeğine dönüştürme gibi özelliklere yer veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Glasses Lite ve AR Glasses ortaya çıktı için yorumda bulun

    Samsung Glasses Lite ve AR Glasses ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Glasses Lite ve AR Glasses ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.