Samsung Galaxy XCover 5 tanıtıldı: Fiyatı ve özellikleri

Samsung Electronics zorlu ortamlar için üretilen ve dayanıklılığı ile öne çıkan yeni akıllı telefonu Galaxy XCover 5 modelini piyasaya sürdü. Suya ve toza karşı tam koruma sağlayan cihaz, tarla işçilerinden fabrika çalışanlarına kadar pek çok koşula elverişli bir biçimde tasarlandı.

Saha ve fabrika odaklı işletmeler için verimlilik odaklı bir şekilde hazırlanan bu dayanıklı telefon, her ortama uyum sağlayabildiği gibi mevsimsel problemlerden etkilenmemeyi de başarıyor. Yağmur, kar, çamur demeden günlük çalışma hayatını daha kolay bir hale getirmek üzere tasarlanan modelin, işçilerin taleplerini göz önüne alarak geliştirildiği ifade ediliyor.

Galaxy Xcover 5 dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor

5,3 inçlik küçük LCD ekranı ile şık bir tasarıma sahip olan Galaxy Xcover 5, zorlu meslek gruplarının imdadına yetişmek üzere geliştirildi. Üst düzey amortisörleri sayesinde 1,5 metre yükseklikten düştükten sonra bile hiçbir hasar bırakmadan geri sekebilen akıllı telefon, 1 metre suyun altında 30 dakikadan fazla çalışmaya devam ediyor. Saha çalışanlarının sağlık ve güvenlik önemleri sebebiyle eldiven takmalarına uyum sağlayan cihaz; bu sorunun da üstesinden gelip Eldiven Dokunuşu özelliği sunarak dokunma hassasiyetini otomatik olarak arttırıyor.

Hemen her iş koşuluna hızlıca ayak uyduran Samsung Galaxy Xcover 5, gizli iş bilgilerini gerçek zamanlı şekilde korumak ve kötü amaçlı yazılımları uzaklaştırmak adına Samsung Knox sistemiyle destekleniyor. Bas-konuş özelliği sayesinde telefon anında Microsoft Teams uygulaması ile entegre olarak bir nevi telsiz işleviyle çalışmaya devam ediyor.

Samsung Knox Capture özelliği sayesinde 16 megapiksellik arka kamera, tek tıklamayla kurumsal seviyede bir barkod tarayıcısına dönüşüyor. Exynos 850 yonga setiyle desteklenen cihaz performans konusunda da verimliliği elden bırakmazken; cihaz kullanıcılarına 4GB RAM kapasitesi ve 64GB dahili depolama alanı sağlıyor. İdeal ömürlü ve değiştirilebilir 3,000 mAh pil gücüne sahip olan model aynı zamanda USB ve Pogo aracılığıyla hızlı şarj imkanı sunuyor.

12 Mart tarihinde Birleşik Krallık’ta satışa çıkacak Galaxy Xcover 5’in satış fiyatı 330 euro olarak açıklanmış durumda. Bu rakamlar güncel kur oranına göre vergiler hariç yaklaşık 2.950 TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Ay sonuna doğru Avrupa, Asya ve Latin Amerika‘daki belli ülkelere giriş yapacağı söylenirken; cihazın Türkiye‘de raflara gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Galaxy XCover 5 tanıtıldı: Fiyatı ve özellikleri için yorumda bulun

    Samsung Galaxy XCover 5 tanıtıldı: Fiyatı ve özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy XCover 5 tanıtıldı: Fiyatı ve özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.