Samsung Galaxy Xcover 5 donanımı için sertifika aldı

Samsung’un yakın zamanda duyurması beklenen modeli Samsung Galaxy Xcover 5, Bluetooth için sertifika aldı. Modelin tasarımı hakkında da bazı bilgiler görülmüştü. Yeni alınan sertifikayla da modelin yakın zamanda kullanıcılarla buluşacağı konuşulmaya başlandı.

Sızıntıları paylaşan Evan Blass, yeni modelin 2019 yılında kullanıcılarla buluşan Xcover 4s modelinin devamı niteliğinde olacağını belirtti. Böylelikle gelecek modelin, son model olan Xcover Pro’nun halefi olmayacağı anlaşıldı.

Samsung Galaxy Xcover 5 Bluetooth için sertifikalandı

Modelin bütün özellikleri henüz ortaya çıkmadı. Ancak belgelendirme ve sertifikalandırma kuruluşlarında model için çalışmalar başladı. Yeni alınan sertifikada da bütün özellikler yer almasa da Bluetooth 5.0 özelliği kendisini gösterdi.

Samsung Galaxy Xcover 5 için alınan Bluetooth sertifikasında SM-G525F ve SM-G525F_DS olarak iki model numarası görülüyor. Bunun sebebi olarak da modelin olası çift SIM desteği gösteriliyor.

Modele dair olduğu düşünülen bir Geekbench performans testinde de Exynos 850 işlemci, 4 GB RAM ve Android 11 bilgisi görülmüştü. Ancak bu bilginin ne kadar doğru olduğu bilinmiyor.

Diğer sızıntılara göre model 5.3 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 64 GB depolama alanı, 3.000 mAh batarya kapasitesi ve USB-C ile 15W hızlı şarj desteğine sahip olacak. 16 Megapiksel ana kamera ve 5 Megapiksel ön kameranın eşlik edeceği modelde NFC desteği de yer alacak. Suya ve toza karşı IP68 sertifikası olan model için 300 euro fiyat beklentisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Galaxy Xcover 5 donanımı için sertifika aldı için yorumda bulun

    Samsung Galaxy Xcover 5 donanımı için sertifika aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy Xcover 5 donanımı için sertifika aldı için ilk yorumu yapabilirsin.