Samsung Galaxy Book serisi yeni özellikleri ile iddialı

Samsung Aralık ayında, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) aracılığıyla “Book Go” adında yeni bir ticari marka aldı. Bu satın alım sonrası, şirketin yakın gelecekte Galaxy Book Go adıyla yeni bir cihaz piyasaya süreceği tahmin ediliyordu.

Kısa zaman önce bir editör, yakında piyasaya sunulması muhtemel Galaxy Book Pro‘nun ve Galaxy Book Go‘nun temel özelliklerini paylaştı. Ayrıca sızıntı yapan kişi, bu cihazların Mayıs ayında piyasaya çıkacağını belirtti.

Yeni Galaxy Book’lar farklı işlemci alternatifleri sunacak

Editör tarafından paylaşılan postere göre, Galaxy Book Go, Qualcomm işlemciye sahip olacak. Ayrıca Windows 10 Home işletim sistemi ile geleceği düşünülen bilgisayarın, Full HD çözünürlüğünde 14 inçlik bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyor.

Qualcomm işlemciden gücünü alacağı düşünülen Galaxy Book Go‘nun iki farklı işlemci alternatifi ile geleceği belirtiliyor. Snapdragon 7c destekli ilk işlemci modeli 4 GB LPDDR4x RAM ve 128 GB UFS depolama alanına sahip olurken, daha yüksek model, Gen. X olarak adlandırılan Snapdragon 8CX yonga setinin daha yeni bir sürümüne sahip olacağı tahmin ediliyor.

Gen. 1 Snapdragon 8cx ile karşılaştırıldığında, yeni Gen. X işlemcinin, yüzde 10‘a kadar CPU performansı ve yüzde 40‘a kadar gelişmiş GPU performansı sunacağı üzerinde duruluyor. Ayrıca işlemcinin 8 GB LPPDD4x RAM ve 256 GB UFS depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Galaxy Book Pro‘ya dair çıkan postere göre ise cihazın Full HD AMOLED ekrana sahip olduğu ve i3, i5, ve i7 gibi Intel‘in 11. Nesil CPU sürümlerinden güç alacağı iddia ediliyor.

Ayrıca bilgisayarın S-Pen desteği, Thunderbolt 4, LTE, ikincil ekran, Samsung DeX, Windows Bağlantısı ve daha fazlası gibi özellikler içermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung Galaxy Book serisi yeni özellikleri ile iddialı için yorumda bulun

    Samsung Galaxy Book serisi yeni özellikleri ile iddialı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy Book serisi yeni özellikleri ile iddialı için ilk yorumu yapabilirsin.