Samsung, Galaxy A72 için Snapdragon’u tercih etti

Samsung, kendi işlemcilerini geliştiren nadir akıllı telefon üreticilerinden… Ancak şirket, telefonlarında sadece kendi üretimi Exynos işlemciler kullanmak yerine, Qualcomm ve MediaTek gibi işlemci üreticilerinin ürünlerine de yer veriyor. Böylelikle ortaya farklı kullanıcılara hitap eden, farklı modeller çıkıyor. Söz konusu modellerden biri ise Samsung Galaxy A72 4G. Bu modelde kullanılan işlemci ise Snapdragon oldu.

Galaxy A72, Snapdragon işlemci ile geliyor

Samsung Galaxy A72 4G ile ilgili sızıntılar telefonun bazı teknik özelliklerini ortaya çıkarmıştı. Ancak sadece sızıntı olarak kalan bu bilgiler Google Play Console sayesinde doğrulandı. Telefonun, Exynos işlemci yerine Qualcomm Snapdragon 720G ile geleceği kesinleşti. Orta sınıfa konumlandırılan işlemci, daha önce Redmi Note 9 serisinde ve bazı Oppo modellerinde karşımıza çıktı. Telefonun beklenen diğer teknik özellikleri ise şöyle.

Samsung Galaxy A72 4G, 6GB RAM ile gelecek. Ancak 8GB RAM kullanan başka bir versiyonun da olması bekleniyor. Telefonun 6.7 inç ekranı FHD çözünürlüğünde olacak. Sızıntılar, telefonun 90Hz tazeleme hızına sahip bir ekranla geleceği yönündeydi. Özellikle 5G olan üst modelin 120Hz tazeleme hızına sahip olduğunu düşünürsek, bu ihtimal çok da uzak gözükmüyor.

Samsung Galaxy A72 4G arka tarafta dörtlü bir kamera dizilimiyle geliyor. Bunlar; 64 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açı, 8 megapiksel telefoto ve 2 megapiksel makro kamera. Özçekim kamerasının ise 32 megapiksel olması beklenmekte. 25W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh batarya ve IP 67 sertifikası olması beklenen diğer özellikler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung, Galaxy A72 için Snapdragon’u tercih etti için yorumda bulun

    Samsung, Galaxy A72 için Snapdragon’u tercih etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung, Galaxy A72 için Snapdragon’u tercih etti için ilk yorumu yapabilirsin.