Samsung, Daha İyi Piller İçin Kuantum Hesaplamanın Gücüne Güveniyor

Samsung ve ve Imperial College London araştırmacıları, Honeywell’in System Modeli H1’i ile, pil geliştirmede kuantum hesaplamanın kullanımını araştırıyor. Platformun, geleneksel bilgisayarlar için fazla göz korkutucu olabilecek karmaşık algoritmaların üstesinden gelebileceği düşünülüyor.

İlk deney, etkileşimli bir spin modelinin dinamiklerini veya manyetizma çalışmasında yer alan matematiği simüle etmek için System Modeli H1‘i kullandı. Ekip, yüksek doğrulukta ve beklentiler doğrultusunda sonuçlar üretmek için 100 kadar iki kübitlik kapı kullandı.

Samsung ve ortaklarının pilleri pratik bir şekilde iyileştirmek için kuantum hesaplamayı kullanmadan önce daha çok mesafe kat etmeleri gerekiyor. BMW ve kuantum bilgi işlemi test eden diğer firmalar için de geçerli olan tek bir şey var: Henüz yolun başındalar ve sonuçlar bekledikleri gibi olmayabilir. Ancak Samsung, diğer pil üreticilerini şaşkına çeviren zorlukları çözebilirse, rakiplerinin karşılayamayacağı daha uzun ömürlü akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar üretebilir.

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Samsung, Daha İyi Piller İçin Kuantum Hesaplamanın Gücüne Güveniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung, Daha İyi Piller İçin Kuantum Hesaplamanın Gücüne Güveniyor için yorumda bulun

    Samsung, Daha İyi Piller İçin Kuantum Hesaplamanın Gücüne Güveniyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung, Daha İyi Piller İçin Kuantum Hesaplamanın Gücüne Güveniyor için ilk yorumu yapabilirsin.