RX 6900 XT ile 3DMark Fire Strike rekoru kırıldı

RX 6900 XT’nin kalbinde yer alan Navi 21 XT’nin pre-binned (yüksek frekanslara çıkabileceği onaylanmış) versiyonu Navi 21 XTXH tecrübeli hız aşırtmacıların eline geçmeye başladı.

Navi 21 XTXH

AMD’nin Navi 21 XTXH yongasını temel alan RX 6900 XT’ler hali hazırda ASRock OC Formula, ASUS ROG STRIX LC TOP, Sapphire TOXIC Extreme, and PowerColor Red/Liquid Devil olarak listelenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir RX 6600 XT 2048 işlem birimiyle geliyor

Der8auer’in daha önce ASRock Liquid Devil ile 3.2 GHz’e çıkmasına karşın kararlılık yakalayamamasının ardından OGS ekibi yeni bir rekorla gündeme geldi.

Kartı 3.3 GHz’e hız aşırtan ekip 3DMark Fire Strike testini başarılı bir şekilde tamamlayabilmiş. Elde edilen yüksek skor rekor olsa da testin tessellation kapalı şekilde gerçekleştirilmesi  benchmark’ın yapımcısı UL tarafından skoru geçersiz sayılmasına neden oluyor.

Ayrıca Bkz. “RX 6600/XT GPU-Z’de doğrulandı”

Bununla birlikte HWBot skoru kabul etmiş durumda. Yine de skorun mozaiklemenin açık yapıldığı testlere göre kıyaslaması kafa karıştırıyor.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6900-xt-overclocked-to-3321-mhz-breaks-3dmark-fire-strike-world-record

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RX 6900 XT ile 3DMark Fire Strike rekoru kırıldı için yorumda bulun

    RX 6900 XT ile 3DMark Fire Strike rekoru kırıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RX 6900 XT ile 3DMark Fire Strike rekoru kırıldı için ilk yorumu yapabilirsin.